Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

500 złotych miesięcznie dla miasta - tyle płaci ciechanowski WORD

2016-05-11 09:45:49 (ost. akt: 2016-05-11 09:48:27)

Podziel się:

Miasto za wynajem placu dla Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Ciechanowie dostaje tylko symboliczne kwoty. Dlaczego? - To nie WORD zabiegał, żeby być w naszym mieście. To burmistrz Kowalewski chciał, aby ośrodek był u nas – objaśniał Piotr Jankowski dyrektor MOSiR-u.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

W Mławie egzaminy na prawo jazdy można zdawać od jesieni 2014 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie wynajmuje plac i pomieszczenia od MOSiR-u. Sprawa cen za wynajem była omawiana podczas ostatniego posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego i budżetu.

- Czy wynajem placu manewrowego za za kwotę 123 zł miesięcznie to nie jest zbyt mało? - dociekał radny Marian Wilamowski. W odpowiedzi Piotr Jankowski, dyrektor MOSiR-u przypomniał, że stawka za wynajem dla WORD-u wynosi miesięcznie 100 zł netto za plac i 400 zł netto za wynajem pomieszczeń. - Razem to 500 zł netto. Nie jest to oczywiście kwota, która bilansuje nam koszty z tym związane. Ale pamiętajcie państwo, że nie taka miała być rola placu manewrowego w naszym mieście – objaśniał podczas komisji Jankowski.

Dyrektor zaznaczył, że chodziło raczej o to, żeby mławianie mogli zdawać egzaminy na prawo jazdy właśnie w Mławie. - To nie WORD zabiegał o to, żeby mieć tu plac manewrowy i przeprowadzać egzaminy. O to zabiegał burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski. I taka została ustalona cena z przedstawicielami ośrodka w Ciechanowie. Oczywiście jest to symboliczna kwota – podkreślił Jankowski.

Podczas posiedzenia przypomniano również, że z placu korzystają też instruktorzy nauki jazdy, którym wynajmuje się go za 25 zł – za pół godziny. Jak poinformował Jankowski, w ubiegłym roku z tego tytułu MOSiR zarobił prawie 14 tys. zł.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB