Niedziela, 7 marca 2021. Imieniny Flicyty, Kajetana, Pauli

Chcą świateł na Nowowiejskiej. Zebrali ponad tysiąc podpisów

2016-05-05 12:45:49 (ost. akt: 2016-05-10 20:37:07)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

W ubiegłym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odmówiła instalacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej z krajową „siódemką”. Tymczasem mieszkańcy powiatu mławskiego znowu zebrali około 1000 podpisów w tej sprawie.

Według mieszkańców powiatu na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i krajowej trasy nr 7 należałoby zamontować sygnalizację świetlną. Propozycję takiego rozwiązania na sesji rady powiatu w czwartek 28 kwietnia radnym i staroście zaprezentowali Anna Rząp z Nowej Wsi i Zdzisław Bukowski z Dębska. W apelu podpisanym przez ponad 1000 osób można przeczytać: „(...) skrzyżowanie należy do najbardziej niebezpiecznych na terenie naszego powiatu, słaba widoczność przy wyjeździe z drogi podporządkowanej, wzmożony ruch na drodze krajowej nr 7, łuk drogi, utrudnia kierowcom jadącym ulicą Nowowiejską przejazd na drugą stronę skrzyżowania. Każdego dnia czujemy się zagrożeni co potwierdza liczba zebranych podpisów (ponad tysiąc) mieszkańców naszego powiatu.”

Starosta i radni
popierają

W dalszej części pisma jego autorzy przypominają, że wystąpili o wsparcie tej inicjatywy do burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego, od którego otrzymali deklarację pomocy w realizacji przedsięwzięcia. Trzeba tu dodać, że ul. Nowowiejska jest drogą powiatową.
Inicjatywa mieszkańców spotkała się z pozytywnym przyjęciem władz powiatu. Natychmiastowe poparcie dla takiego rozwiązania zadeklarowała wiceprzewodnicząca rady powiatu Elżbieta Bieńkowska, a starosta Włodzimierz Wojnarowski zaproponował, żeby zapis o budowie sygnalizacji świetlnej na ulicy Nowowiejskiej wprowadzić do uchwalonego już przez radnych na tym posiedzeniu Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli dla Powiatu Mławskiego na lata 2016 – 2018. Z kolei radny Tomasz Chodubski apelował, aby komisja Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego, Transportu i Dróg opracowała stanowisko, które wesprze starostę w rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad w Warszawie – zarządcą drogi krajowej nr 7.Ostatecznie radni przyjęli propozycję przewodniczącego rady, aby sprawą zajął się na tym etapie starosta.

Już raz
zgody nie było

To nie pierwsza próba mieszkańców i władz w kwestii sygnalizacji na skrzyżowaniu Nowowiejskiej z „siódemką”. W ubiegłym roku władze miasta – ze wsparciem podpisów około 1000 mieszkańców, zabiegały o taką sygnalizację. Jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w odpowiedzi na ratuszową korespondencję podkreśliła, że w najbliższych latach przewidziana jest budowa drogi ekspresowej S7, dlatego też nie zgadza się na budowę instalacji świetlnej.
Jako alternatywne rozwiązania zaproponowano korzystanie z pobliskiego skrzyżowania „siódemki” z ul. Warszawską lub budowę tymczasowej sygnalizacji świetlnej w ramach działań urzędu miasta. Robert Bartosewicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. koń #1994436 | 79.189.*.* 17 maj 2016 12:25

  Pewnie, nie jest to proste. światła przy każdej krzyżówce, - cała Polska będzie wiedziała, że dojeżdża do Mławy i ekspresówka się kończy, z jednej strony, z drugiej strony- jak żyć ? Może wiadukt rozwiązałby problem, z chodnikiem dla pieszych, ale ma powstać nowa 7, i szkoda kasy na tę stara drogę, tylko tej nowej ekspresówki jakoś nie widać, a od Nidzicy idą w obydwie strony. i obwodnica Strzegowa by się przydała, i Żurominka, a i Mdzewo długa wieś...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hud #1988950 | 82.160.*.* 8 maj 2016 16:04

  Bez przesady, akurat te miejsce na E7 to w miare bezpieczne. Gorzej jest na skrzyżowaniu na Przasnysz i Ciechanów, dlatego tam są światła!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jan #1988650 | 31.2.*.* 7 maj 2016 21:36

  Na drogach expresowych jak najmniej sygnalizacji świetlnej. To jest droga szybkiego ruchu a nie gminna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. misia #1987726 | 37.128.*.* 6 maj 2016 09:32

  Chętnie bym się podpisała pod takim wnioskiem. Często jeżdżę w tamtę stronę i wybieram skrzyżowanie na Warszawskiej. Nadrabiam drogi, ale lepiej przejechać bezpieczniej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Ja #1987158 | 79.187.*.* 5 maj 2016 13:51

  I bardzo dobrze ! To bardzo niebezpieczne miejsce. Często jeżdżę to wiem jak tam jest, szczególnie o zmroku albo nocą. Powinny już dawno być światła.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz