Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Ponad 2 miliony złotych na ulicę Polną

2016-05-02 09:13:46 (ost. akt: 2016-05-02 09:15:38)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Rozpoczęto ostatni etap budowy ul. Polnej w Mławie. Prace są realizowane na odcinku jednego kilometra. Obecnie wykonawca kładzie nawierzchnię ulicy oraz chodniki.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Budowa ul. Polnej to zadanie wieloletnie. - Umowa z wykonawcą została zawarta w kwietniu 2015 r. Termin zakończenia zadania wyznaczono na 31 stycznia 2017 r. Dążymy jednak do tego, by inwestycję zrealizować jeszcze w tym roku – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik Urzędu Miasta w Mławie. Budowa drogi kosztuje mławski ratusz 2 mln 159 tys. zł. Są to środki własne ratusza – na to zadanie nie pozyskano pieniędzy zewnętrznych. Wykonano już sporo robót. Firma realizująca inwestycję wykarczowała drzewa, położyła sieć wodociągową wraz z przyłączami, przebudowała linię elektroenergetyczną i oświetlenie uliczne. Przebudowano także sieć gazową i teletechniczną. Obecnie trwa ostatni etap robót, czyli prace drogowe. Wykonawca kładzie nawierzchnię ulicy oraz chodników. Inwestycja jest realizowana na odcinku jednego kilometra. Bardzo istotne jest to, że jezdnia zostanie poszerzona.

Do tej pory mijanie się dwóch pojazdów na ul. Polnej nie jest łatwe. - Jest to realizacja zobowiązań zawartych w porozumieniu pomiędzy wykupującym działki na poszerzenie drogi samorządem miejskim a właścicielem nieruchomości – mówi Magdalena Grzywacz. Zgodnie z tym porozumieniem rozebrano stare ogrodzenia, wycięto drzewa, a potem postawiono nowe ogrodzenia. Dodajmy, że budowa ul. Polnej jest najdroższą w tym roku inwestycją miejską. Na rok 2016 w budżecie miejskim na realizację tego zadania zapisano około 1,8 mln zł.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ab #2151678 | 178.43.*.* 5 sty 2017 13:32

    Jakość wykonania drogi pozostawia wiele do życzenia,szczególnie zapadnięte studzienki. I to wszystko za 2 mln zł. Ale cóż tak się buduje drogi w Mławie. Lepiej zmarnować pieniądze kilka razy zrywając nawierzchnię (Zuzanny Morawskiej),a dziury załatać jeszcze większymi łatami(Dudzińskiego). Jakimś dziwnym trafem pieniądze nie przekładają się na jakość dróg.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz