2016-04-09 08:00:00 (ost. akt: 2016-04-08 15:41:27)

Pierwszy punkt Korony Szydłowo w rundzie rewanżowej

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

W 21 kolejce zespół Mławianki pauzował, Korona Szydłowo na własnym boisku wywalczyła zasłużony remis. W Lidze Okręgowej Wieczfnianka przegrała na własnym boisku z Makowianką, piłkarze Żaka Szreńsk przegrali z Iskrą Krasne.

Zdzisław Breński
mbrenski@wp.pl

Korona Szydłowo- Bzura Chodaków 1:1

Podopieczni Włodzimierza Gorczycy wywalczyli jeden punkt na własnym terenie. Tylko dwie bramki strzelone przez dziewięćdziesiąt minut, gra toczyła się w środku pola, pressing był na całym boisku co uniemożliwiło stworzenie groźnych akcji pod bramką. W 13' pierwszy strzał na bramkę Węgierskiego, w 19' strzał Kieczmera z rzutu wolnego prosto w bramkarza. W 24' strzał Bartnikowskiego z trudem broni bramkarz Bzury. W 26' niezdecydowana interwencja naszej defensywy i goście zdobywają prowadzenie. W 30' akcję zainicjował Podlewski, który dokładnie obsłużył Bartnikowskiego, strzał jego broni golkiper Bzury. Od 36' goście grali w osłabieniu, za drugą żółtą kartkę zawodnik Bzury musiał opuścić plac gry. W 61' dokładne podanie prostopadłe Karpińskiego, Kacper Małecki w sytuacji sam na sam z bramkarzem przegrał pojedynek. Dopiero w ostatniej minucie po indywidualnej akcji w polu karnym został sfaulowany Małecki. Karpiński jedenastkę zamienił na bramkę, która dała im jeden punkt.

Korona: Węgierski- Kieczmer, Wodzyński, Karpiński, Kłos (70' Bartoszczyk), Sowiński (58' Bartkowski), Głowacki (81' Kacprzak), Lemanek, Małecki- Podlewski, Bartnikowski.

Pozostałe wyniki 21 kolejki:
Wisła II- Ciechanów 2:1, Łomianki- Bug 0:2, Czarni- Błękitni 3:0 v.o. Przasnysz- Ożarowianka 3:0, Naprzód- Ostrovia 3:1, Mazur- Mazovia 0:1, Huragan- Wkra 4:0.

Wieczfnianka - Makowianka 2:4

Zespół przyjezdnych wykorzystał słabszą dyspozycję Wieczfnianki. W 8' niepilnowany zawodnik gości strzela z bliska przy słupku. Po 3 kolejnych minutach powinno być już 0:2, piłkarz Makowianki przenosi piłkę nad poprzeczką strzelając na pustą bramkę. Wyrównanie padło w 33' Michał Dąbrowski dobija własny strzał po rzucie wolnym Harzyńskiego. W końcowych sekundach pierwszej połowy Piotr Melchinkiewicz strzela tuż nad poprzeczką z ostrego kąta. Początek drugiej połowy jest zabójczy dla naszego zespołu. Tracimy dwa gole w 49' i 51' po ewidentnych błędach defensywy. W 65' obrońca gości fauluje Melchinkiewicza tuż przed polem karnym. Sędzia pokazał czerwoną kartkę, goście grają w osłabieniu. Niestety to goście podwyższają na 4:1 po kolejnym błędzie obrony i bramkarza, strzał głową i piłka w siatce. Nie minęło 60 sekund, a Dąbkowski kopiuje swój wyczyn z pierwszej połowy i jest 2:4. Dopiero wtedy ruszamy zdecydowanie do przodu, ale bez efektu bramkowego. Goście grając z kontry mogli strzelić kolejne gole, ale tym razem Kubik spisuje się bez zarzutu. W 80' broni trudny strzał, a w 81' uprzedza napastnika Makowianki wybiegając na 40 metr.

Wieczfnianka: Kubik - Mazurkiewicz, Borkowski, Harzyński, Majewski - Szmyt, Dąbrowski (k), Żbikowski, Kołakowski - Dziubiński - Melchinkiewicz.

UKS Żak Szreńsk- Iskra Krasne 1:3
Podopieczni Marka Dobrowolskiego przegrali na boisku w Ciechanowie. Przez pierwsze 45 minut na boisku utrzymywał się wynik bezbramkowy. W ostatniej minucie stracili bramkę do szatni. W 54' Piotr Kołakowski oddał strzał na bramkę, tylko poprzeczka uratowała zespół gości. Okres słabszej gry naszego zespołu wykorzystali piłkarze Iskry, strzelając nam dwie bramki. W 82' honorowego gola zdobył Radek Pisarkiewicz, którego obsłużył dokładnym podaniem Michał Dwużnik.

Żak Szreńsk: Retkowski- D. Pisarkiewicz (72 Barański), Racki (75 K. Dwużnik), P. Chojnacki, Gosik- M. Pisarkiewicz (62 M. Dwużnik), G. Kołakowski, P. Kołakowski, D. Szpinda- Rybicki (50 Piskorski), R. Pisarkiewicz.

Pozostałe wyniki 18 kolejki:
Boruta- Żbik 2:1, Wkra Ż.- Korona O. 1:1, Sona- Wkra S. 3:2, Nadnarwianka- Tęcza Ł. 0:1, Płońsk- Pełta 0:0, Tęcza O.- Troszyn 2:1.

Rzekunianka- GKS Strzegowo 1:1
Piłkarze GKS zremisowali na wyjeździe z Rzekunianką. Bramki padły w drugiej połowie, dla naszego zespołu zdobył Kamil Gatyński z rzutu karnego. W polu karnym faulowany był Daniel Ziółkowski. Zespół GKS sklasyfikowany jest na 4 miejscu w ligowej tabeli.
Następny mecz GKS zagra na własnym boisku w sobotę o godz. 16.00 z Koroną Karolinowo.

Liga Mazowiecka
U- 15 Pegaz Drobin- Mławianka 1:2

Podopieczni Andrzeja wygrali trzecie spotkanie ligowe, tym razem na wyjeździe pokonali Pegaz Drobin. Bramki zdobyli Przemysław Cieślak i Hubert Jaworski.
Kolejny mecz zagrają w Mławie w najbliższą sobotę 9 kwietnia o godz. 13.00, rywalem będzie Dragon Bielany.

U- 17 Orzeł Goleszyn- Mławianka 1:4

Juniorzy Mławianki wywalczyli pierwsze punkty w wyjazdowym meczu, podopieczni Pawła Taranowskiego pokonali Orzeł Goleszyn. Bramki zdobyli: Michał Pocieżnicki, Krystian Gosik, Karol Adamski i Damian Gesek.
Następny mecz zagrają w niedzielę 10 kwietnia o godz. 11.00 na boisku w Mławie z Olimpią W- wa.

Spotkania kontrolne
Piłkarze przygotowujący się do rozgrywek w klasie B rozegrali kolejne spotkania kontrolne. Zespół Konopianki przegrał w Narzymiu z miejscową Iskrą.
Zespół Tamki pokonał GKS Gumino, bramki zdobyli: Michał Zbysiński-2, Łukasz Wójtowicz i Łukasz Jakóbiak.

Iskra Narzym- Konopianka 3:0
Tamka Dzierzgowo- GKS Gumino 4:1