Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Wieczfnia Kościelna. Orkiestra Dęta uświetnia uroczystości gminne i kościelne

2016-04-06 09:07:51 (ost. akt: 2016-04-06 09:14:06)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Orkiestra Dęta z Wieczfni Kościelnej prężnie się rozwija. Młody, liczący sobie kilka miesięcy zespół, uświetnia gminne i kościelne uroczystości.

Utworzona w listopadzie 2015 roku Orkiestra Dęta w Wieczfni Kościelnej działa pod opieką pań bibliotekarek. Nad kierunkiem artystycznym zespołu czuwa kapelmistrz Tomasz Wesołowski. Obecnie zespół skupia 25 osób. Więcej zainteresowanych grą na instrumentach dętych jest wśród dziewcząt niż chłopców. Najmłodsi grający w orkiestrze to uczniowie klas pierwszych. Najstarsi edukują się w liceum.

Młodzież zbiera się kilka razy w tygodniu. Podzielni na sekcje we wtorki lub środy ćwiczą grę na instrumentach. Wszyscy razem spotykają się w soboty. Tego dnia orkiestra brzmi w pełnej obsadzie, muzycy grają na wszystkich instrumentach. Jeszcze przed świętami w środę 23 marca orkiestra zebrała się w remizie strażackiej w Wieczfni. Przygotowywano się do nabożeństwa rezurekcyjnego w wieczfniańskim kościele. Młodzi muzycy ćwiczyli trzy pieśni na rezurekcję oraz odegranie specjalnego sygnału. Występ chwalono 31 marca podczas sesji rady gminy. Samorządowcy gratulowali i popierali inicjatywę, przyznając środki na działalność zespołu.

Wcześniej na Boże Narodzenie wieczfniańskie talenty muzyczne zagrały kolędy. Planują nauczyć się utworów na inne okolicznościowe okazje. Ich występ prawdopodobnie uświetni hucznie obchodzone, doroczne dożynki w Wieczfni Kościelnej.

Życzymy dalszego zapału do pracy.

Iwona Łazowa

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB