Mławianka Beata Jabłonowska nie wyobraża sobie innej pracy niż za kierownicą wielkiego pojazdu. Od maja 2015 roku z powodzeniem realizuje się jako kierowca MKM, obsługiwanej przez mławski PKS.
Zamiłowanie do kierownicy ma w genach. - Mój tata był kierowcą zawodowym. Zachęcał mnie do zrobienia prawa jazdy na samochody ciężarowe – mówi Beata Jabłonowska.
Spotkaliśmy ją za kółkiem autobusu MKM na Linii „1” . Sprawnie i płynnie przemierzała trasę. Zanim trafiła do MKM zawodowe doświadczenie zdobywała kierując tirami. - Półtora roku jeździłam ciężarówką na trasie Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Anglia. Następnie przez pół roku prowadziłam samochód - chłodnię w Przasnyszu – opowiada pani Beata.
Międzynarodowe trasy wiążą się z długimi okresami rozłąki z rodziną. Z tego względu nasza bohaterka poszukała zatrudnienia w Mławie. Chwali sobie pracę w mławskim PKS-ie. Mężczyźni traktują ją po koleżeńsku. Pasażerowie są sympatyczni.
Początkowo drobna kobieta za kierownicą autobusu MKM wzbudzała zdziwienie. - Na początku niektórzy byli zszokowani, wahali się czy wsiadać lub patrzyli na mnie ze zdziwieniem. Teraz już się przyzwyczaili. Często słyszę „jak fajnie, że pani jedzie” - opowiada pani kierowca. Co jest najtrudniejsze w tej pracy? – Ogólnie praca z ludźmi to wyzwanie, ale trzeba się uśmiechać w każdej sytuacji. Nie jest to trudne, kiedy praca jest pasją – mówi.
W mławskim PKS-ie zawód kierowcy wykonują 4 panie (i około 150 mężczyzn).
- Jesteśmy zadowoleni z pracy kobiet. Sumiennie wykonują swoje obowiązki. Zapraszamy wszystkie panie z uprawnieniami – mówi Czesław Zaremba z PKS w Mławie.
- Jesteśmy zadowoleni z pracy kobiet. Sumiennie wykonują swoje obowiązki. Zapraszamy wszystkie panie z uprawnieniami – mówi Czesław Zaremba z PKS w Mławie.
Iwona Łazowa


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
zadowolony #1957252 | 31.1.*.* 19 mar 2016 09:30
popytajcie kierowców jak są zadowoleni
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz
zadowolony #1956586 | 31.1.*.* 18 mar 2016 11:42
Czesław zaręba, zawsze jest zadowolny dopóki nie jest niezadowolony
Ocena komentarza: warty uwagi (2) !
odpowiedz na ten komentarz
Makao #1949262 | 212.160.*.* 9 mar 2016 10:18
Literówek nie widzę, a pani Beata super. Pozdrawiam panią kierowcę!:)
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz
Ja #1948804 | 83.142.*.* 8 mar 2016 17:34
Artykuł w porządku, ale czemu tyle literówek? Nie macie czasu żeby przeczytać artykuł przed jego opublikowaniem?
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) !
odpowiedz na ten komentarz