środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Uczcili pamięć „Żołnierzy Wyklętych”- zobacz zdjęcia!

2016-02-29 08:54:04 (ost. akt: 2016-03-01 15:51:46)

Po raz szósty obchodziliśmy 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w niedzielę 28 lutego MOSiR i KS Płetwal Mława byli organizatorami I Biegu Ulicznego „Tropem Wilczym”.

Mławianie licznie uczcili pamięć żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Na starcie pierwszego biegu w Mławie, którego trasa liczyła 1963 metry stanęło ponad 200 biegaczy z różnych części kraju, m.in. Torunia, Lipna oraz liczna grupa z Działdowa. Większość z uczestników miała na sobie koszulki z wizerunkami żołnierzy wyklętych. Pierwszym zawodnikiem na mecie był Konrad Nosarzewski ze Stupska, który wyprzedził Kacpra Nowińskiego z Mławy. W tym biegu miejsce było drugorzędne, celem było upamiętnienie pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Był to rodzinny bieg a wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali pamiątkowe medale.
Po biegu organizatorzy przygotowali posiłek.

Po krótkim odpoczynku odbył się bieg główny na dystansie 10 km. W tym biegu wystartowali zawodnicy z większym doświadczeniem. Na starcie stanęło blisko 50 zawodników. Na linię mety jako pierwszy dobiegł Zbigniew Bartkowski z Działdowa, drugie miejsce zajęła Martyna Konarzewska (UKS MOSiR Działdowo), trzecie miejsce zajął Michał Chlastosz (Tempo Mława). Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora kominiarki do biegania.