Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w ZS nr 2 w Mławie

2016-02-26 11:24:47 (ost. akt: 2016-02-26 11:40:51)

Autor zdjęcia: Archiwum ZS 2 Mława

Podziel się:

Kultura żywego słowa nie traci na aktualności – taki wniosek można wysnuć po przeprowadzonym w środę 24. lutego br. w Zespole Szkół nr 2 w Mławie Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Św. Jan Paweł II – człowiek Boga. Poezja naszego Papieża.

Liczba uczniów – recytatorów, biorących udział w wydarzeniu, przerosła oczekiwania organizatorek. Do konkursu zgłosiło się 21 chętnych osób – uczniów mławskich szkół ponadgimnazjalnych, w samym konkursie wzięło udział 20. zgłoszonych. Każdy recytator prezentował dwa wybrane przez siebie utwory poetyckie Jana Pawła II. Poziom przygotowania uczniów był wysoki i w wielu przypadkach bardzo wyrównany. Młodzież dobrała teksty, których interpretacja nie była łatwa, a w wykonaniu uczestników konkursu okazała się być niezwykle poruszająca.
Jury konkursu wyłoniło czworo laureatów, pięć uczennic otrzymało wyróżnienia.
I miejsce ex aequo zajęli: Mariola Jasińska – uczennica KLO w Mławie oraz Filip Rutkowski – uczeń ZS nr 4 w Mławie; II miejsce przypadło Wiktorii Wydrze z ZS nr 2, natomiast III – Aleksandrze Jaros z KLO. Wyróżnienia zostały wręczone następującym uczennicom: Paulinie Balcerzak z ZS nr 2, Magdalenie Tomczak z ZS nr 3, Izie Dzierżanowskiej z ZS nr 4, Sylwii Wiśniewskiej z ZS nr 4, oraz Larysie Kamińskiej z ZS nr 4. Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Konkurs zainicjowała pani Katarzyna Browarek, a współorganizatorkami przedsięwzięcia były panie: Renata Jurczyńska i Alicja Epa. We współpracę z organi-zatorkami konkursu zaangażowały się: pani Hanna Zarębska, instruktor ds. teatru przy Miejskim Domu Kultury w Mławie, panie: Katarzyna Załęska-Karbowska, Joanna Jarzębska i Joanna Skowronek (opiekunki młodzieży z ZS nr 4), pani Wioleta Zmysłowska (opiekunka uczennic z ZS nr 3) oraz pani Marzena Nagucka (opiekunka ucznia z ZS nr 1). KB
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB