środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Otworzyli wiadukty - zmienia się rozkład jazdy miejskich autobusów

2016-02-11 10:49:59 (ost. akt: 2016-02-11 11:01:51)

Autor zdjęcia: UM Mława

Podziel się:

Jak informuje mławski ratusz od 15 lutego będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Korekta połączeń związana jest ze zmianą układu komunikacyjnego miasta.

Zamknięcie przejazdów kolejowych i otwarcie wiaduktów sprawiło, że nowe obszary miasta wymagały skomunikowania m.in. ze szkołami, zakładami pracy, ważnymi obiektami i instytucjami. Planując nowe rozwiązania wzięto pod uwagę potrzeby osób mieszkającym w pobliży zamkniętych przejazdów, szczególnie mieszkańcom domów przy ul. Kolejowej i w jej sąsiedztwie. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Sławomira Kowalewskiego, wraz z zakończeniem ferii zimowych - od 15 lutego br. Linia „B” Mławskiej Komunikacji Miejskiej będzie brała swój początek z ul. Kolejowej. Następnie będzie biegła ulicami: Batorego, Dworcową (przystanek Dworzec PKP), Piłsudskiego (przystanki przy: ul. Brukowej, PUP, MHS, ul. ZWM), Żwirki, Stary Rynek, Warszawską (przystanki przy ul. Smolarnia, PWSZ, ul. Topolowa), Cegielnia (przystanki przy ul. Warszawskiej, ul. Piaskowej) do Pętli Cegielnia.

Zlikwidowana zostanie pętla techniczna na ul. Napoleońskiej. Mieszkańców, którzy wsiadali do pojazdów MKM na przystanku Napoleońska - Jasna zachęca się do korzystanie z połączeń Linii „A” . Na ulicy Napoleońskiej zatrzymują się także autobusy Linii „1” (przystanek Napoleońska – Kościół). Istnieje możliwość przesiadki z linii „A” na Linię „1” (przystanek Graniczna ZPO nr 2).

Na linii „1” pojawiają się dwa nowe przystanki: Wójtostwo – Dobra oraz Wójtostwo – „Torfa” Załęskiego. Na wniosek mieszkańców Osiedla Kopernika tymczasowy przystanek przy ul. Piechowskiego wchodzi na stałe do rozkładu jazdy. Autobusy „1” kursują więc w tym obszarze szlakiem ulic: Szpitalną (przystanki: Osiedle Młodych, Szpital, Wojska Polskiego), Piechowskiego, Kopernika (pływalnia i przed skrzyżowaniem z ul. Żwirki).

Ze względu na duże zainteresowanie przejazdami Linią „1” Mławskiej Komunikacji Miejskiej, od 15 lutego br. od poniedziałku do piątku w godzinach szczytu kursy będą obsługiwały nowe autobusy Solaris Urbinetto 10. Niskopodłogowe autobusy miejskie mogą przewozić do 100 pasażerów.

Nowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie ratusza.

(Źródło: Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowa UMM)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. alka #1929622 | 178.36.*.* 11 lut 2016 13:00

    Co z Marszałkowską? - kiedy "1" wróci na Marszałkowską? Czy tego nie moglibyście się dowiedzieć szanowni redaktorzy? Te duże autokary, które ruszą po feriach na tę trasę nie będą się wyrabiały na zakrętach tych wąskich uliczek przyszpitalnych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)