środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Na ulice miasta wyjadą większe autobusy

2016-02-02 15:29:35 (ost. akt: 2016-02-02 15:31:11)
Większe autobusy pomieszczą nawet 100 pasażerów

Większe autobusy pomieszczą nawet 100 pasażerów

Autor zdjęcia: UM Mława

Podziel się:

Od połowy lutego Mławska Komunikacja Miejska wzbogaci się o dwa autobusy. Będą one znacznie większe od obecnych pojazdów. Każdy z nich ma mieć możliwość przewożenia 100 osób.

Komunikacja miejska w obecnym kształcie funkcjonuje w naszym mieście od października 2014 r. i cieszy się coraz większym zainteresowaniem – do tego stopnia, że jeżdżące obecnie małe autobusy przestały wystarczać. Ta popularność MKM wynika oczywiście z tego, że posiadacze Karty Mławiaka za przejazdy miejskie nie płacą, bo koszty z tym związane są pokrywane z podatków wszystkich mieszkańców. Jak informuje urząd miasta, z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób korzystało w Mławie z tego typu komunikacji. Przez rok (do 1 października 2015 r.) w MKM odnotowano przewóz ponad 215 tysięcy pasażerów. W styczniu br. burmistrz Sławomir Kowalewski zawarł porozumienie z PKS Mława, zgodnie z którym większe autobusy będą obsługiwały najbardziej „obłożone” kursy w tzw. godzinach szczytu. Solarisy Urbinetto 10 – bo tak się nazywają nowe pojazdy MKM, będą wyjeżdżać na mławskie ulice w dni robocze – od poniedziałku do piątku. Natomiast w weekendy, święta, w czasie ferii i wakacji będą kursowały mniejsze busy. Od połowy lutego obydwa Solarisy mają obsługiwać linię nr 1 Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Robert Bartosewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB