środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Czytelnicy sygnalizują. Dworzec w opłakanym stanie

2016-01-31 17:09:39 (ost. akt: 2016-01-31 17:13:22)
PKP nie planuje w tym roku remontu Mława Miasto, choć stan dworca budzi zastrzeżenia

PKP nie planuje w tym roku remontu Mława Miasto, choć stan dworca budzi zastrzeżenia

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Odpadający tynk, wyblakły napis „Mława Miasto” to standard, od którego kolej raczej nas odzwyczaja (porównując np. z Wólką). Okazuje się, że PKP S. A. najchętniej pozbyłoby się obiektu. Tymczasem podróżni narzekają na stan obiektu.

- Jechałem dzisiaj z Mława Miasto do Warszawy. Dworzec PKP jest w bardzo złym stanie. Woda cieknie w kilku miejscach z sufitu. Czy to musi tak wyglądać? – pyta podróżny. Postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacji. Zarówno elewacja zewnętrzna jak i wnętrza dworca dobrego wrażenia nie robią. Widać, że próbowano budynek remontować. Drzwi zewnętrzne są w dość dobrym stanie. Jednak niezbyt estetyczny wygląd mają odrapane drzwi w środku. Wnętrza też nie wyglądają najlepiej, choć było czysto. Ze ścian zewnętrznych w kilku miejscach sypie się tynk. Wyblakły napis „Mława Miasto” czasy świetności ma już za sobą. W porównaniu z nowym dworcem na Wólce Mława Miasto wypada słabo.

Remontu
nie planują

Zapytaliśmy o plany kolei wobec dworca. Z pierwszych informacji wynikało, że spółka PKP S.A (właściciel) zaproponowała urzędowi miasta przekazanie dworca i oczekują na odpowiedź. W ratuszu stanowczo temu zaprzeczyli. Rzeczywiście, pisma w tej sprawie nie było, jak udało się wyjaśnić. - PKP S.A. nie składała oficjalnego wniosku z propozycją przekazania dworca Mława Miasto samorządowi. Podczas otwarcia dworca systemowego w Mławie przeprowadzono jednak krótką rozmowę na ten temat w celu uzyskania opinii JST na temat ewentualnego przejęcia obiektu. W tym roku PKP S.A. nie przewiduje remontu dworca Mława Miasto – informuje Aleksandra Dąbek z Biura Prasowego PKP S. A. Iwo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB