Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Nie będzie dofinansowania na remont ul. Górnej

2016-01-29 09:19:07 (ost. akt: 2016-01-29 09:21:59)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Odwołanie się do wojewody władz miasta okazało się nieskuteczne. Mława nie otrzyma około 2 mln zł rządowego dofinansowania na remont ul. Górnej. Po raz kolejny od Mławy lepsze okazało się Strzegowo, które dostanie kasę na budowę obwodnicy.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Mławski ratusz wnioskował o remont ul. Górnej w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Mławski projekt w kategorii dróg gminnych na wstępnej liście rankingowej znalazł się dopiero na 54. miejscu, a wojewoda mazowiecki rekomendował do realizacji tylko 24 wnioski. I choć ratusz odwoływał się od tej decyzji, dofinansowania nie będzie. - Niestety nasze odwołanie się od decyzji skończyło się niepowodzeniem – poinformował skarbnik miasta Henryk Antczak podczas ostatniego posiedzenia komisji budżetu w piątek 22 stycznia. Z kolei naczelnik ratuszowego wydziału inwestycji i rozwoju Krzysztof Jaros przypomniał, że wniosek magistratu został oceniony pozytywnie, ale znalazł się na dalszej pozycji. - Można powiedzieć, że znalazł się w środku stawki, ale środki, którymi skarb państwa dysponował na ten cel okazały się niewystarczające – objaśniał Krzysztof Jaros. Jak tłumaczył, miasto nie mogło liczyć na lepsze miejsce na liście rankingowej m.in. dlatego że tzw. wąskie gardło na ul. górnej nie pozwoliło na budowę ścieżki rowerowej i ciągu pieszego, który miałby być oddzielony od jezdni pasem zieleni. A właśnie takie rozwiązania były wysoko punktowane. Przypomnijmy, że koszt przebudowy ul. Górnej oszacowano na 4 mln 186 tys. zł, a miasto wnioskowało o dotację w wysokości 2 mln 93 tys. zł.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. alka #1919848 | 178.36.*.* 29 sty 2016 14:15

    Ważne, że burmistrz znalazł środki na ul. Instalatorów i LG. Reszta nie jest istotna. Zresztą UM pod tym zarządem jaki jest nigdy nie dostanie żadnego dofinansowania, bo nie ma ani jednej osoby, która umie pisać wnioski o dofinansowanie. Chcąc uzyskać jakiekolwiek środki z zewnątrz trzeba umieć je pisać, trzeba umieć je uzasadniać, a w ratuszu brak specjalistów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz