Siatkówka. Zawkrze w trzech spotkaniach bez punktów

2016-01-22 09:20:08 (ost. akt: 2016-01-22 09:23:01)
Siatkarze Zawkrza bez wygranej

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Siatkarze Zawkrza Mława powrócili na trzecioligowe parkiety. W sobotę 9 stycznia podopieczni Szymona Zejera zmierzyli się na wyjeździe z MOS Wola Warszawa. Po słabej grze mławianie ulegli rywalom 0:3. Kolejny mecz wygrali siatkarze Startu Lipowiec K.

MOS Wola Warszawa- Zawkrze Mława 3:0 (19, 13, 16)

- Niestety nie był to udany mecz w naszym wykonaniu, cały zespół prezentował się przeciętnie. W żadnej partii nie byliśmy w stanie nawiązać walki z młodzieżą z Warszawy – powiedział po meczu opiekun mławskiego zespołu, Szymon Zejer. Gracze ze stolicy wykorzystali mankamenty w grze Zawkrza i pewnie triumfowali w setach do 19, 13, i 16. Widząc słabą dyspozycję podstawowych zawodników trener mławian dał pograć wszystkim swoim podopiecznym, których zabrał do Warszawy.
Zawkrze: Szwęch, Frankowski, Fijałkowski, Kuciński, Kłosowski, Kuźniarski, Bober, Łuniewski, Margas, Rybka, Grądzki, Trzciałkowski, Podlaski (libero), Kwieciński (libero).

Zawkrze Mława- Jaguar Wolanów 1:3 (18,-18,-12,-12)
Volley Ostrołęka- Zawkrze Mława 3:0 (19, 15, 23)

W sobotę 16 stycznia podopieczni Szymona Zejera przegrali w czterech setach z Jaguarem Wolanów. Zaczęło się pomyślnie dla naszego zespołu. Goście popełnili dużo błędów, które skrzętnie wykorzystał nasz zespół wygrywając seta do 18. W drugim było już odwrotnie, to goście dominowali na parkiecie, wygrywając seta do 18. W trzecim i czwartym nasz zespół oddał inicjatywę gościom przegrywając sety do 12.
W niedzielę nasz zespół przegrał na wyjeździe w trzech setach z Volley Ostrołęka.

Start Lipowiec K.- Siatkarz Ząbki 3:0 (14, 15, 14)

W Lipowcu K. IV- ligowy Start pokonał dość gładko Siatkarza Ząbki. W sobotnim starciu tylko w pierwszym secie podopieczni Jarosława Mierzwiaka popełnili kilka błędów (szwankowała zagrywka), w pozostałych zagrali bardzo dobre spotkanie. Nie było słabych punktów w drużynie, dobrze zagrał rozgrywający Damian Bierdnik. Dobre przyjęcie i skuteczna gra przy siatce zaowocowała pewnym zwycięstwem zespołu.
Kolejny mecz zagrają w Lipowcu K. 30 stycznia z Ventusem Ciechanów.

Piąta kolejka XII Edycji PLAS

W środę 13 stycznia rozegrana została piąta kolejka Powiatowej Ligi Amatorów Siatkówki. Nie była ona szczęśliwa dla lidera rozgrywek, Technokabel w pięciu setach przegrał z żuromińskim zespołem Dre- Mar. Pierwszego i trzeciego seta podopieczni Krzysztofa Kaliszewskiego przegrali na przewagi. Mimo porażki Technokabel utrzymał pozycję lidera i jednym punktem wyprzedza Dre- Mar Żuromin. Trzecie miejsce zajmuje TS Relaks, który w środę pokonał w trzech setach mławski Transmik. Drugie zwycięstwo zanotował zespół Jutrzenki Wieczfnia K. W 5 kolejce w czterech setach pokonali Tytanów. Do zakończenia rundy zasadniczej zostały dwie kolejki, które zostaną rozegrane 20 i 27 stycznia.