Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Modernizacja budynku po przychodni. Uda się jeszcze w tym roku?

2016-01-15 09:15:05 (ost. akt: 2016-01-15 09:26:47)
Od kilku lat budynek po przychodni stoi pusty

Od kilku lat budynek po przychodni stoi pusty

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Modernizacja budynku po przychodni lekarskiej w parku miejskim ma kosztować około 1,3 mln zł. Docelowo ma tam się mieścić Urząd Stanu Cywilnego i sala ślubów. Realizację tego zadania planuje się rozpocząć w 2017 r., ale niewykluczone jest, że inwestycja ruszy wcześniej.

Budynek w parku miejskim, w którym kiedyś mieściła się przychodnia lekarska należał do starostwa powiatowego. W 2012 r. samorząd powiatowy zamienił się z miejskim na pomieszczenia w budynku przy ul. 18 Stycznia. Nieruchomość w parku nazywana jest również „popówką”, bo kiedyś mieszkał w niej prawosławny duchowny. Modernizacja budynku została zapisana w Wieloletniej Prognozie Finansowej Mławy. O planach z tym związanych podczas ostatniej sesji rady miasta mówił skarbnik Henryk Antczak. - To zadanie chcemy rozpocząć w roku 2017 i zakończyć w 2018. Od konserwatora zabytków zależy, jak szybko zostanie z nim uzgodniona dokumentacja. Poza tym, jeśli pojawiłyby się wolne środki i pan burmistrz podjąłby taką decyzję, będziemy się zwracać do państwa z prośbą, żeby to zadanie być może rozpocząć wcześniej – mówił Henryk Antczak. O cel przebudowy i szczegóły z tym związane pytał natomiast radny Henryk Kacprzak. Burmistrz Sławomir Kowalewski w odpowiedzi podkreślił, że ratusz chce budynek wyremontować, a – jeśli zezwoli na to wojewódzki konserwator zabytków - rozbudować go. Urząd miasta jest na etapie przedstawiania koncepcji, która musi zyskać akceptację konserwatora. Po poznaniu zakresu koniecznych do przeprowadzenia prac, można będzie określić ostateczną cenę inwestycji. - Czekamy na rozstrzygnięcia w tej kwestii. Inwestycja została rozłożona na kilka lat. Założyliśmy sobie, jaka mniej więcej będzie jej wartość, ale jest to wartość ogólna – zaznaczył Sławomir Kowalewski. W budynku po starej przychodni mają znajdować się dwa ratuszowe wydziały: spraw obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego. Takie rozwiązanie według burmistrza Mławy powinno wpłynąć na poprawę komfortu pracy urzędników i obsługi mieszkańców. Poza salą ślubów być może powstanie tam także miejsce, w którym mogliby się spotykać mieszkańcy naszego miasta, np. galeria, w której można by oglądać obrazy czy zdjęcia. Robert Bartosewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB