Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Nowy wóz na mławskiej komendzie

2015-12-11 09:18:50 (ost. akt: 2015-12-11 09:30:54)
Skoda yeti pod mławską komendą

Skoda yeti pod mławską komendą

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Mławska policja ma nowy samochód. Niedawno do policyjnego parku maszynowego dołączyła nowa skoda yeti z napędem na 4 koła i mocą silnika 150 KM. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Mławy i okolic czuwa w sumie 140 policjantów, w tym 17 w drogówce.

Skoda yeti którą, dzięki wsparciu ze strony miasta Mława, otrzymał ostatnio wydział ruchu drogowego KPP w Mławie, jest jedynym takim egzemplarzem w mławskim taborze. - Skoda wyposażona jest w silnik o większej mocy niż pozostałe auta tej marki w KPP Mława. Moc silnika to 150 KM. Pojazd wyposażony jest w napęd na 4 koła. Wszystko po to, by sprawdzał się nie tylko na drogach w mieście, ale również na terenie gmin powiatu – informuje Anna Pawłowska, rzeczniczka prasowa KPP w Mławie.

Komenda i
4 posterunki

Jak podaje policja, pozostałe skody yeti to auta wyposażone w silniki o mocy 122 KM. Są to samochody oznakowane oraz nieoznakowane. Oznakowane skody yeti wykorzystywane są do służby na terenach gmin Szreńsk, Radzanów, Wieczfnia Kościelna i Dzierzgowo. Dwie pozostałe skody yeti służą policjantom z wydziału kryminalnego. Tabor pojazdów w KPP Mława uzupełniamy jest dzięki zakupom centralnym KGP oraz KWP z/s w Radomiu, wspieranym przez samorządy lokalne. Na terenie powiatu mławskiego działają 4 posterunki policji w: Szreńsku, Szydłowie, Strzegowie i Wieczfni Kościelnej. Każdy z posterunków dysponuje jednym radiowozem. Posterunki w Wieczfni i Szreńsku dysponują autami marki Skoda Yeti z 2013 roku. Natomiast dwa pozostałe posterunki mają na swoim wyposażeniu samochody marki Kia Ceed. Są to auta 5 i 6 – letnie. Dodatkowo rozważany jest zakup pojazdu służbowego dla policjantów pełniących służbę na terenie gmin Lipowiec Kościelny i Wiśniewo. Wspomniano o tym podczas niedawnej debaty o bezpieczeństwie w Lipowcu Kościelnym. Samorząd deklarował wsparcie. - Plany zakupu pojazdu służbowego dla policjantów pełniących służbę na terenie gmin Lipowiec Kościelny i Wiśniewo są na etapie wstępnych ustaleń i rozmów – dodaje rzecznik policji.

Patrolują powiat
przez okrągłą dobę

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Mławy i okolic czuwają wszyscy policjanci KPP w Mławie. W Komendzie Powiatowej Policji w Mławie (włącznie z posterunkami) służbę pełni 140 policjantów. W Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Mławie służbę pełni 17 funkcjonariuszy. Patrole obsługują teren całego powiatu mławskiego przez okrągłą dobę. Nie ma stałej liczny patroli, kierowanych do służby. Liczba patroli jest planowana do służby i dyslokowana, zgodnie z bieżącą analizą zagrożeń w pierwszej, drugiej i trzeciej zmianie. Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB