Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Sztab WOŚP w Mławie już działa

2015-12-10 09:37:13 (ost. akt: 2015-12-10 09:38:31)
Szefowa sztabu Elżbieta Śliwińska i przewodnicząca samorządu uczniowskiego Olga Kołakowska

Szefowa sztabu Elżbieta Śliwińska i przewodnicząca samorządu uczniowskiego Olga Kołakowska

Podziel się:

Zanim odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mławski sztab czeka dużo pracy. Zaangażowani są zarówno nauczyciele jak i uczniowie z I LO, a współpracuje z nimi szereg mławskich instytucji. Mają jeden cel: chcą pobić rekord zebranych pieniędzy.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Mławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już intensywnie pracuje. W tym roku w całej Polsce 10 stycznia będą zbierane pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz z przeznaczeniem na opiekę nad ludźmi w podeszłym wieku. To już XXIV finał orkiestry. W naszym mieście impreza będzie odbywać się w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie, a wolontariuszy z puszkami będziemy mogli spotkać na ulicach.
- Jak zawsze odbędzie się aukcja przedmiotów, występy artystyczne, a także badania lekarskie – mówi szefowa sztabu WOŚP w Mławie Elżbieta Śliwińska. Zainteresowani tymi ostatnimi będą mogli m.in. zbadać serce, zmierzyć poziom cukru i cholesterolu. To oczywiście tylko niektóre elementy najbliższego finału świątecznej orkiestry.

Każdy
może pomóc


Już można przynosić rzeczy na aukcję. Każdy kto chce coś ofiarować, powinien „fanty” zostawić w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie w pokoju nr 9 (tu przyjmuje pedagog szkolny Elżbieta Śliwińska). - Zachęcamy do tego właścicieli firm, przedstawicieli różnych instytucji, a także osoby prywatne. Mogą to być zabawki, wyroby artystyczne, książki, różnego rodzaju rękodzieła. W ubiegłych latach dużą popularnością cieszyła się na przykład biżuteria – objaśnia Śliwińska.
W organizację imprezy, poza sztabem w I LO, włączają się jeszcze inne instytucje: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Dom Kultury, straż pożarna, szpital, Bursa Szkolna, komenda policji i mławska stacja krwiodawstwa. W samej szkole angażują się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. I choć wszystkich czeka bardzo dużo pracy, mówią że warto podjąć ten wysiłek. - To właściwie jest dla nas bardziej przyjemność niż praca. Na rzecz orkiestry działamy w czasie przerw pomiędzy lekcjami, a także po zajęciach lekcyjnych. Do pomocy jest dużo chętnych uczniów – mówi Olga Kołakowska, przewodnicząca samorządu uczniowskiego. Z całą pewnością mieszkańców, którzy chcą wesprzeć akcję Jurka Owsiaka czeka w tym roku mnóstwo atrakcji. Tegoroczna impreza podobnie jak poprzednie, zakończy się „światełkiem do nieba”. O szczegółowym programie imprezy będziemy jeszcze pisać. Dodajmy, że na aukcji będzie można wylicytować także reklamę w naszym tygodniku oraz na naszej stronie internetowej www.kuriermlawski.pl. A mławski sztab chce przede wszystkim pobić rekord, który ustanowiono podczas ostatniego finału, kiedy to zebrano blisko 53 tysiące złotych. Czy się uda? Wszystko zależy od hojności mławian.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. c #1878272 | 79.188.*.* 10 gru 2015 12:53

    nie wiadomo czy ruszy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz