Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Mława. Mieszkaniec sygnalizuje – albo chodnik albo parking

2015-12-09 09:09:49 (ost. akt: 2015-12-09 09:50:34)
Chodnik jest do chodzenia, a nie do parkowania – apeluje mławianin Bernard Bartkowski

Chodnik jest do chodzenia, a nie do parkowania – apeluje mławianin Bernard Bartkowski

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Mławianin apeluje o zniesienie płatnej strefy parkowania na chodniku po prawej stronie ulicy Płockiej w Mławie (wjazd od strony ratusza). - Parkingu na chodniku być nie powinno – uważa Bernard Bartkowski z Mławy.

Płatną strefę ustanowiono po lewej stronie jezdni i na części chodnika po prawej stronie. Ten chodnik posiada wysoki krawężnik i parkując (po drugiej stronie na ulicy nie było miejsc) mieszkaniec Mławy uszkodził samochód. - Krawężnik jest za wysoko, aby wjeżdżać. Podwozia aut są za niskie, aby bezkolizyjnie zaparkować. Ostatnio jak tu zaparkowałem uszkodziłem felgę i zawadziłem tłumikiem – opowiada Bernard Bartkowski. Zdenerwowało to mławianina i nie zapłacił za parkowanie. Jego zdaniem nie zapewniono odpowiedniego miejsca do parkowania, co doprowadziło do uszkodzenia auta. Na mandat nie trzeba było długo czekać. – Pracownik obsługujący strefę wsadził mi za szybę bilet za 20 zł, a ja go podarłem i wyrzuciłem – mówi pan Bernard. Po czym udał się do burmistrza, któremu przedstawił sprawę, dotyczącą przecież wielu kierowców. Kiedy rozmowa nie spełniła oczekiwań udał się do redakcji „Kuriera”.

Za wysoko
aby parkować

Jego zdaniem miasto, ze względu na wysoki krawężnik nie powinno ustalać na chodniku płatnej strefy. Parkowanie nie jest bezpieczne. Poza tym parkomat, umieszczony pomiędzy drzewem a krańcem chodnika, znacznie ogranicza przejście pieszym. – Parking po lewej stronie ulicy może zostać. Jednak po prawej stronie na chodniku nie powinno być parkingu, a szczególnie płatnego. Chodnik jest do chodzenia, a nie do parkowania – uważa mławianin. Zapytaliśmy w ratuszu, czy jest możliwość wyłączenia wspomnianego odcinka chodnika na Płockiej ze strefy parkowania? Poniżej odpowiedź magistratu.

Magdalena Grzywacz,
rzecznik prasowy
Urzędu Miasta w Mławie


Ulica Płocka została włączona w Strefę Płatnego Parkowania w 2012 roku. Sygnał przekazany za pośrednictwem „Nowego Kuriera Mławskiego” od mieszkańca w sprawie zbyt wysokiego krawężnika jest pierwszym dotyczącym tej kwestii, który dotarł do urzędu. Na przełomie maja i czerwca br. Miasto Mława przeprowadziło postępowanie przetargowe dotyczące zorganizowania i prowadzenia obsługi płatnych, niestrzeżonych parkingów na terenie miasta przez cztery lata. Podpisana umowa określa m.in. granice SPP. Obowiązuje do 28 lipca 2019 roku i jest wiążąca dla obu stron. Nie można więc aktualnie dokonać korekty granic strefy. Dziękujemy jednak za zgłoszone uwagi i sugestie. W przypadku gdyby rozważany był remont ul. Płockiej uwagi mieszkańca dotyczące różnych elementów znajdujących się w pasie drogowym zostaną dokładnie przeanalizowane. Iwo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB