Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Trzy osoby zatruły się tlenkiem węgla

2015-11-30 12:53:48 (ost. akt: 2015-11-30 13:02:40)

Autor zdjęcia: zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Mławska policja prowadzi czynności w sprawie zatrucia tlenkiem węgla. Trzy mieszkanki Turzy Wielkiej zostały przewiezione na obserwację do szpitala w Mławie.

Do zdarzenia doszło 30 listopada o godz. 1:50 w prywatnym budynku mieszkalnym. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, źródłem niebezpiecznego czadu była opalana węglem, kaflowa kuchnia. W pomieszczeniu brakowało przewodów wentylacyjnych. Do szpitala, z objawami lekkiego zatrucia tlenkiem węgla, trafiła 72- letnia kobieta oraz dwie dziewczyny w wieku 19 i 15 lat. Cała trójka pozostała na obserwacji. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja ostrzega

Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, to silnie trujący, bezwonny i bezbarwny gaz. Jest nieco lżejszy od powietrza. Potencjalne źródło czadu w mieszkaniach i domach to kominki, gazowe podgrzewacze wody, piece gazowe i węglowe, kuchnie gazowe. Aby uniknąć niebezpieczeństwa warto zainstalować czujnik tlenku węgla. Takie urządzenie kosztuje około 100 złotych i działa kilka lat. W momencie wykrycia obecności tlenku węgla wydaje głośny sygnał alarmowy. Takie niewielkie urządzenie może uratować życie.

KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB