Piątek, 27 kwietnia 2018. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Dzierzgowo. Podwyżek w przyszłym roku nie będzie

2015-11-20 09:23:38 (ost. akt: 2015-11-20 09:26:31)
Radni gminy Dzierzgowo podczas ostatniej sesji ustalili stawki podatków i opłat

Radni gminy Dzierzgowo podczas ostatniej sesji ustalili stawki podatków i opłat

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Radni gminy Dzierzgowo ustalili stawki podatków i opłat: ceny skupu żyta, podatku od nieruchomości, od środków transportu oraz opłaty targowej. Wszystkie w 2016 r. mają pozostać na takim samym poziomie.

W poniedziałek 9 listopada radni gminy Dzierzgowo podjęli najpierw uchwałę dotyczącą ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego ogłosił średnią cenę za kwintal na poziomie 53,75 zł. Rada gminy postanowiła ją obniżyć do 50 zł, czyli do stawki, która obowiązuje na terenie gminy także w tym roku. Podobnie nie zmienią się też kwoty innych podatków i opłat. Mieszkańcy w 2016 r. będą płacić te same stawki podatków od nieruchomości, od środków transportu, a także opłaty targowej. Tuż przed podjęciem uchwały dotyczącej środków transportu sekretarz gminy Zdzisław Morawski podkreślił, że stawki w Dzierzgowie są zdecydowanie niższe niż w gminie Wieczfnia Kościelna, a porównywalne do obowiązujących w innych gminach powiatu mławskiego. Przypomnijmy, że ostatnio podatki od nieruchomości na terenie gminy wzrosły w styczniu b.r. Obecnie od m kw. zajmowanego budynku mieszkalnego lub jego części mieszkańcy płacą 75 gr W przypadku lokali, w których prowadzona jest działalność gospodarcza kwota wynosi natomiast 19 zł. Natomiast za m kw. gruntu związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej obowiązuje stawka 87 gr. Za pozostałe grunty, w tym także te zajęta na funkcjonowanie organizacji pożytku publicznego mieszkańcy płacą 12 gr. Robert Bartosewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB