Sobota, 20 kwietnia 2024. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Zwycięstwo Korony i porażka Mławianki

2015-11-14 12:00:00 (ost. akt: 2015-11-13 14:45:00)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Zespół z Szydłowa wywiózł trzy punkty z Gąbina, Mławianka przegrała kolejne wyjazdowe spotkanie tym razem w Łomiankach. Wieczfnianka przegrała na wyjeździe w Nasielsku, Żak Szreńsk stracił punkty w Żurominie w meczu z Soną.

Zdzisław Breński
mbrenski@wp.pl

KS Łomianki- Mławianka 3:0

Im bliżej końca rundy jesiennej tym węższa jest kadra mławskiego zespołu. Na ławce rezerwowych w Łomiankach oprócz Orzechowskiego zasiedli sami młodzieżowcy. Z powodu kontuzji na sobotnie spotkanie nie pojechali Łukaszewski oraz Ogrodowczyk. To musiało znaleźć odzwierciedlenie na boisku. Gospodarze wygrali pewnie i zasłużenie. W 15' po dośrodkowaniu z lewej strony, do własnej bramki trafił Edi. Kolejne gole padły po przerwie. W 55' gracze Michała Pirosa wykorzystali rzut karny podyktowany za faul Sierzputowskiego. Dziesięć minut później miejscowi ustalili końcowy wynik. Po błędzie w ustawieniu Ediego piłka trafiła do zawodnika Łomianek, a ten uderzeniem z powietrza zaskoczył Gatyńskiego. Najlepszym podsumowaniem gry biało-zielonych, niech będzie fakt, że przez 90 minut nasi piłkarze nie zagrozili bramce rywala. Przedostatni mecz zagrają w Mławie 11 listopada z rezerwami Wisły Płock. Początek meczu o godz. 12.00.

Mławianka: Gatyński- Dąbkowski, Komorowski, Edi, Łucki, Sierzputowski (60' Orzechowski), Drzewiecki, Tomczak, Masiak (80' Mazurkiewicz), Stryjewski (70' Pocieżnicki), Walczak (70' Lubański).

Błękitni Gąbin- Korona Szydłowo 1:2

Pierwsza połowa przyniosła jednobramkowe prowadzenie naszego zespołu. Bramkę do szatni zdobył z rzutu wolnego Piotr Karpiński. Przed polem karnym faulowany był Paweł Podlewski. Wcześniej ten sam zawodnik w dwójkowej akcji z Małeckim pogubił się pod bramką rywala. Śliska nawierzchnia uniemożliwiła oddanie celnego strzału.
W drugiej połowie podopieczni Włodzimierza Gorczycy przeważali w środku pola, stworzyli kilka groźnych akcji pod bramką gospodarzy, jednak ze skutecznością nie było najlepiej. W doliczonym czasie gospodarze zdobyli wyrównującego gola. W dwie minuty później po jednym z ostatnich kontrataków dograł Podlewski, a Marcin Kacprzak strzelił zwycięską bramkę. Dla tego zawodnika była to pierwsza bramka w tym sezonie. W środę 11 listopada o godz. 13.00 zagrają z Ożarowianką.
Korona: Jabłonowski- D. Kowalski, Karpiński, Sawicki, (88' Pydyn), Kieczmer- M. Kowalski, Bartkowski (46' Kacprzak), Głowacki, Jakubiak (92' Rykowski)- Małecki, Podlewski.
Pozostałe wyniki 15 kolejki:
Przasnysz- Ciechanów 2:1, Czarni- Naprzód 2:1, Wisła II- Mazur 6:0, Bug- Huragan 2:1, Ostrovia- Wkra 2:0.

Bez punktów w Lidze Okręgowej
Jedna bramka z rzutu karnego zadecydowała o zwycięstwie Żbika Nasielsk. Podopieczni Jarosława Szmyta z przebiegu spotkania nie zasłużyli na porażkę. Od 44' Wieczfnianka grała w osłabieniu, bramkarz Adrian Sodoma otrzymał czerwoną kartkę. Mimo osłabienia w drugiej połowie zespół Wieczfnianki stworzył groźne sytuacje pod bramką Żbika. W 75' po stałych fragmentach strzelali Walendziak i Borkowski, ich strzały minęły światło bramki. Strzał Łukasza Palewskiego obronił bramkarz gospodarzy. W ostatniej kolejce zespół Wieczfnianki w sobotę 14 listopada podejmie Iskrę Krasne. W niedzielne południe silny wiatr uniemożliwił na konstruowanie akcji pod bramką Sony. Strzały Jarka Sawickiego, Damiana Szpindy, Piotra Kołakowskiego mijały bramkę albo bronił skutecznie golkiper gości. Druga bramka zdobyta w 47' ustawiła wynik meczu. Doświadczony zespół przyjezdnych nie pozwolił sobie na strzelenie bramki.

Żbik Nasielsk- Wieczfnianka 1:0
Żak Szreńsk- Sona Nowe M. 0:2
Pozostałe wyniki 14 kolejki:

Boruta- Wkra Ż. 3:3, Iskra- Nadnarwianka 1:2, Korona O.- Płońsk 3:1, Wkra S.- Tęcza O. 1:1, Makowianka- Troszyn 3:1, Tęcza Ł.- Pełta 12:0.

Na koniec zwycięstwo GKS
Piłkarze GKS Strzegowo zakończyli rundę jesienną na piątej pozycji. Podopieczni Włodzimierza Kownackiego w ostatnim meczu rundy jesiennej pokonali w Glinojecku miejscowy Kryształ. Dwie bramki zdobył Daniel Ziółkowski. W 4' po rzucie rożnym wykończył celnym trafieniem do bramki. W 63' po dograniu Wareckiego na czystą pozycję Ziółkowski ponownie wpisał się na listę strzelców. W 84' trzecią bramkę zdobył Tobiasz Jakubowski po dośrodkowaniu Kamila Gatyńskiego.
Kryształ Glinojeck- GKS Strzegowo 2:3

Mazowiecka Liga Trampkarzy U- 15
Podopieczni Andrzeja Karpińskiego wygrali bardzo ważne spotkanie, na własnym boisku pokonali zespół Dragon W- wa. W tym spotkaniu hat- tricka zdobył Przemek Cieślak. Mecze ostatniej kolejki zadecydują, które zespoły utrzymają się w Lidze Mazowieckiej. Zespół Mławianki zagra na wyjeździe z Wisłą Płock.
Mławianka- Dragon W- wa 3:1