Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Czy parking przy szpitalu powinien być płatny? [ZAGŁOSUJ W SONDZIE]

2015-11-12 08:58:35 (ost. akt: 2015-11-12 09:03:36)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Pomysł płacenia za postój na parkingu przy mławskim szpitalu w różnych dyskusjach pojawiał się już wcześniej. Sprawa powróciła znowu podczas zebrania mieszkańców osiedla Kopernika (nr 6).

Zebranie mieszkańców „szóstki” odbyło się w środę 4 listopada w „Olimpijce” na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do tego osiedla, poza ul. Kopernika, należą m.in. ulice: Dobrskiej, Hallera, Aleja Marszałkowska, Tuwima, Wojska Polskiego, Różana i Szpitalna. Jeden z mieszkańców poinformował, że regularnie na parkingu przy szpitalu powtarza się pewien proceder. - Widziałem, że pewnego dnia rano zostało zaparkowanych tam 8 samochodów. Ludzie, którzy z nich wysiedli, autobusem jechali do zakładu LG Electronics. Potem, kiedy wrócili z pracy, zabrali te samochody – relacjonował mławianin. W związku z tym z sali padła propozycja uiszczania opłat za postój na parkingu znajdującym się przy mławskim szpitalu. Do tej kwestii odniósł obecny na zebraniu burmistrz Sławomir Kowalewski. - Przykład podany tutaj przemawia za tym, żeby zwiększyć rotację samochodów na parkingu przy szpitalu. Jest to ciekawy pomysł do rozwiązania tego problemu – powiedział Kowalewski. Ale podczas dyskusji pojawiły się też głosy przeciwne płaceniu za parkowanie. - Czasem odwiedzający chorych zostawiają na przyszpitalnym parkingu samochody nawet na kilka godzin. Urząd miasta z całą pewnością stać na to, żeby odwiedzającym zapewnić tam bezpłatny postój – mówił jeden z mieszkańców. Robert Bartosewicz


Czy parking przy szpitalu powinien być płatny?
Tak
6.53%
Nie
92.96%
Nie mam zdania
0.5%

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. logika #1857684 | 31.61.*.* 14 lis 2015 15:37

  skád wiadomo, ze to pracownicy LG tam parkują? a kolo dworca jest parking,jak ktoś chce jechać pkp to ma gdzie zostawić auto,po co taki kawal zostawiać,ja tam parkuje jak ide do szpitala czy sklepu obok,tylko wtedy,jesli będzie platne to pewnie będzie pusto

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ssc #1857367 | 176.103.*.* 13 lis 2015 22:43

  Ja rowniez jadac do warszawy pociagiem pozostawiam auto pod szpitalem a nastepnie przesiadam sie do komunikacji miejskiej. Dlaczego to robie ? Do dzis nie wiem ? Pewnie lubie komplikowac sobie zycie .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. alka #1856003 | 178.36.*.* 12 lis 2015 11:10

   Już się zaczyna. Tak jak większość Mławian podejrzewała, że ten parking tylko w początkowej fazie będzie bezpłatny, a później miasto położy na nim łapę. Ten mieszkaniec, który informował, to jakiś podstawiony??? czy też prywatny detektyw burmistrza??? :P, bo prawdę mówiąc komu by się chciało śledzić kierowców samochodów??? z parkingu do przystanku autobusowego dość daleko i dodatkowo z parkingu nie widać przystanku. Interesujący gość.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz