Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

O tych, których z nami już nie ma

2015-11-01 08:37:26 (ost. akt: 2015-11-01 08:46:18)

Podziel się:

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” - przesłanie wiersza śp. poety ks. Jana Twardowskiego jest wciąż aktualne. Zaduszki i Wszystkich Świętych to czas, aby wspominać ludzi, którzy odeszli.

W przeciągu ostatniego roku pożegnaliśmy wiele osób znanych i zasłużonych dla naszego miasta i okolic.


Andrzej Wójcicki

3 grudnia 2014 roku zmarł nagle Andrzej Wójcicki, nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły. Miał jedynie 58 lat. Uroczystości pogrzebowe odprawione odbyły się 11 grudnia w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Mławie. Andrzej Wójcicki ukończył Wydział Leśnictwa na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Pracę zawodową rozpoczął, jako stażysta w 1981 roku w Nadleśnictwie Wipsowo (woj. warmińsko-mazurskie). Awansował tam na leśniczego, a następnie na adiunkta. Od 1 lutego 1988 r. był związany z Nadleśnictwem Dwukoły. Początkowo pracował, jako główny inżynier, a wkrótce potem, jako nadleśniczy.

Zbigniew Małolepszy

Przedsiębiorca Zbigniew Małolepszy przez kilka miesięcy walczył z chorobą nowotworową. Odszedł 18 maja 2015 r. w szpitalu w wieku 63 lat. Z wykształcenia był technikiem technologiem obuwnictwa. Ukończył Technikum Przemysłu Skórzanego w Starogardzie Gdańskim a także Instytut Tworzyw Sztucznych i Skóry Politechniki Świętokrzyskiej w Radomiu s tytułem inżyniera chemika. Pracował w zakładach produkujących obuwie m.in. w: WZPS „SYRENA” i „ROVAN”. Przez kilkanaście lat prowadził w Mławie firmę obuwniczą „BLACKBUT”. Był rzeczoznawcą Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego w Łodzi w specjalności obuwnictwo. Jako rzeczoznawca d/s. jakości produktów i usług był na liście Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Warszawie. Współpracował z rzecznikami konsumentów, sporządzał opinie dla sądów. Piastował funkcję Starszego Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Mławie. Był także prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego „Zawkrze” z siedzibą w Mławie. Ubiegał się o mandat radnego powiatowego.

Łukasz Masiak
- dziennikarz

Zdziwienie, niedowierzanie, szok – takie uczucia często towarzyszyły tym, którzy dowiedzieli się o śmierci Łukasza Masiaka, dziennikarza i twórcy portalu Nasza Mława. Wiadomość wstrząsnęła mieszkańcami naszego terenu, odbiła się też szerokim echem w całej Polsce. Dziennikarz został śmiertelnie pobity nocą z 13 na 14 czerwca w kręgielni w centrum miasta. Łukasz Masiak z mediami związany był od wielu lat. Przez dłuższy czas pracował w tygodniku ,,Głos Mławy”. W 2010 założył własny portal. Prowadzone przez Łukasza medium stało się jednym z najpopularniejszych kanałów informacyjnych w mieście. Poruszał tematy lokalne, m.in.: kryminalne i społeczne. Należał do ludzi o wyrazistej osobowości. W pamięci tych, którzy z nim pracowali pozostanie, jako dobry kolega i rzetelny dziennikarz. Łukasz w marcu skończył 32 lata, był żonaty. Osierocił dwoje małych dzieci.

Ppłk Stanisław Ślesicki
- bohater bitwy pod Mławą

16 września 2015 r. w wieku 102 lat zmarł ppłk Stanisław Ślesicki, jeden z ostatnich bohaterów Bitwy pod Mławą, człowiek wyróżniający się zdecydowaniem, walecznością i odwagą. Był Honorowym Obywatelem naszego miasta, wzorem dla młodych pokoleń. Gościł na siedmiu rekonstrukcjach bitwy pod Mławą. Ostatni raz w sierpniu 2014 r. Był doceniany i wyróżniany w wielu środowiskach. Obok Krzyża Virtuti Militari, pułkownik Ślesicki został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, odznaką „Adwokatura Zasłużonym", tytułem Honorowego Obywatela Miasta Mławy, medalem „Pro Memoria" oraz medalem „Zasłużony dla Miasta Mławy". Urodził się 18 stycznia 1913 roku w Cierpigorzu, w powiecie ciechanowskim. Jako oficer 20 dywizji piechoty uczestniczył w bitwie pod Mławą i obronie Warszawy. Był więziony w obozach jenieckich w Itzehoe, Sandbostal, Lubeka i Dössel. Po wojnie, w sierpniu 1945, rozpoczął pracę, jako obrońca sądowy obywateli polskich przed brytyjskimi sądami wojskowymi w Niemczech. Pracował również w Polskiej Misji Repatriacyjnej, a następnie w Konsulacie Generalnym RP. Po powrocie do kraju pracował jako radca prawny, a następnie adwokat. 18 stycznia 2013 r. minister obrony mianował majora Ślesickiego na stopień podpułkownika.

ks. Zbigniew Kurkiewicz

5 października 2015 r. w Zielonej zmarł pochodzący z Mławy ks. Zbigniew Kurkiewicz. Urodził się 26 maja 1959 r. w Mławie. Święcenia kapłańskie przyjął w płockiej katedrze 3 czerwca 1984 r. Pracował jako wikariusz w parafiach: Krasnosielc, u św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, w płockiej katedrze, u św. Marcina w Gostyninie, u św. Stanisława Kostki w Rypinie, u św. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Modlinie. 5 lipca 1997 r. został mianowany proboszczem parafii św. Mateusza w Zielonej Ciechanowskiej. Przez 18 lat posługi proboszczowskiej zapisał się w historii parafii jako gorliwy i pomysłowy duszpasterz. Pełnił m.in. funkcję wicedziekana i dziekana dekanatu przasnyskiego. W roku 2012 został odznaczony tytułem kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej. Iwona Łazowa


ewydanie]
Podziel się informacją: 



Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB