Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Wtorek, 1 kwietnia 2025. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Mławianie wybierają posłów i senatorów

2015-10-25 10:15:06 (ost. akt: 2015-10-25 10:23:32)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Mławianie (25 października) głosują w wyborach parlamentarnych. Wybieramy posłów i senatorów już od godziny 7 rano, od chwili otwarcia lokali wyborczych. W lokalu w przedszkolu przy ul. Hożej w Mławie, jak dotąd, głosowanie przebiega prawidłowo.

Pierwszy wyborca pojawił się już po godzinie 7 rano. Głosowanie w Mławie, jaki i w całej Polsce ma potrwać do godziny 21. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7 - 21.

Iwo

Jak należy głosować?

Otrzymamy kartę w formie książeczki. Na tytułowej stronie jest instrukcja głosowania, na drugiej - spis treści z wymienionymi komitetami wyborczymi.
Na dalszych stronach znajdować się mają listy kandydatów do Sejmu poszczególnych komitetów.

Głos można oddać tylko na jednego kandydata. W wyborach do Senatu głosujemy także tylko na jedną osobę. Do głosowania potrzebny jest dokument ze zdjęciem: dowód osobisty lub paszport.

Aby nasz głos był ważny, w kratce z lewej strony nazwiska naszego kandydata należy postawić znak X (dwie przecinające się linie w obrębie kratki).
Nieważność głosu spowodują np. zakreślenia w kratce (inne niż jeden znak X) lub jej zamazanie, a postawienie znaku X na różnych listach, przy nazwiskach różnych kandydatów spowoduje, że nasz głos będzie nieważny.

Głos na kandydata do Senatu oddamy na pojedynczej, żółtej kartce. Do Senatu głosujemy także tylko na jedną osobę - stawiając znak X przy nazwisku wybranego przez nas kandydata na senatora.

Przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać policji. Naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej stanowi wykroczenie. Naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów jest występkiem.