środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Biegacze z powiatu mławskiego na podium

2015-10-06 09:20:29 (ost. akt: 2015-10-07 13:18:25)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Pierwsza edycja Półmaratonu o Puchar Starosty Mławskiego za nami. Na starcie imprezy, która odbyła się w niedzielę 4 października, stanęło ponad 140 biegaczy z całej Polski.

W kategorii mężczyzn triumfował Paweł Pszczółkowski z Olsztyna, natomiast wśród pań najszybsza była Justyna Zembrzuska z Mławy. Na podium w kategorii Open stanął też Konrad Nosarzewski ze Stupska. Jeszcze po pierwszej pętli wydawało się, że może on nawet wygrać bieg, ale na ostatnich kilometrach dał się wyprzedzić Pawłowi Pszczółkowskiemu oraz doświadczonemu Markowi Dzięgielewskiemu z Dłużniewa. Na bardzo dobrym siódmym miejscu uplasował się Henryk Kuciejczyk z Szydłowa (2 w M50), który oprócz nagród za rywalizację sportową wygrał też telewizor. W klasyfikacji kobiet na podium znalazły się ponadto ciechanowianki, Anna Rzepecka oraz Aneta Szafrańska. Organizatorami I Biegu o Puchar Starosty Mławskiego byli: Klub Pływacki Płetwal Mława, MOSiR Mława, MHS Mława oraz LG, które ufundowało telewizory i monitory. Więcej informacji w najbliższym wydaniu "Kuriera Mławskiego" (7 października).