Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Kończę pracę... i pół dnia z niej wracam

2015-09-26 08:00:00 (ost. akt: 2015-09-25 09:31:00)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Droga powrotna z pracy ze stolicy zajmuje Januszowi Bobińskiemu z Mławy prawie pół dnia. W takiej sytuacji jest wielu innych mławian zatrudnionych w Warszawie. Na nic interwencje u przewoźnika. Obecny rozkład jazdy jest dla kolei... optymalny.

Zwrócili się do nas mławianie, pracujący w ochronie, dojeżdżający do pracy w Warszawie. Mają oni problem z powrotem z pracy z Warszawy do Mławy (dojazd do stolicy nie budzi zastrzeżeń).

Kończą pracę o godz. 7,
w Mławie są o 11:30

- Kończę pracę w Warszawie o godzinie 7 rano (po 24-godzinnym dyżurze). Niestety nie mam szans zdążyć na pociąg z Warszawy do Mławy, odjeżdżający o godzinie 6:34, lub 6:27 – w zależności od objazdu. Następne połączenie jest o 8:34. Pociąg ten, po postojach, dojeżdża do Mławy około godziny 11:30. Z oczekiwaniem na pociąg w stolicy i drogą do domu w Mławie powrót z pracy zajmuje mi prawie pół dnia. Dzieje się to kosztem odpoczynku przed kolejnym dyżurem – mówi mławianin Janusz Bobiński. Sprawa dotyczyć może ponad 40 osób. W imieniu wszystkich tych ludzi pan Jan wystąpił o wsparcie do redakcji. Podróżni wnioskują o połączenie po godzinie 7. - Najprostszym rozwiązaniem byłoby przedłużenie do Działdowa trasy pociągu Warszawa Zachodnia – Ciechanów, który wyrusza z Warszawy Zachodniej o godzinie 7:06 – uważa pan Janusz. Mławianie apelowali o zamiany u przewoźnika - w spółce Koleje Mazowieckie. Złożyli petycję z podpisami. Odesłano ich do Polskich Linii Kolejowych, jako ustalających rozkład jazdy pociągów. - A co mnie obchodzi kto ustala rozkład. Ja płacę za przejazd Kolejom Mazowieckim. Kosztuje mnie to 37 zł jednorazowo w dwie strony, bo tyle kosztuje bilet dobowy. Uważam, że za te pieniądze zasługuję na porządną usługę – mówi mławianin.

Kolej nie wydłuży
trasy pociągu

Zapytaliśmy o sprawę w PKP PLK. - Rozkład jazdy przygotowuje zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na zlecenie przewoźnika. W tym wypadku Kolei Mazowieckich. Jeśli mamy się ustosunkować merytorycznie do tego, że nie można było ustalić odpowiadającego pasażerom rozkładu bardzo proszę o pismo lub inna formalną odpowiedź jaka mieszkańcy uzyskali od Kolei Mazowieckich. Chcemy pomóc lub uzasadnić dlaczego prośba nie była spełniona – odpowiada Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. Wobec tego poprosiliśmy o wyjaśnienia w spółce Koleje Mazowieckie. - Ze względu na obiegowanie pojazdów wydłużenie trasy wskazanego przez mławian pociągu kursującego z Warszawy o godzinie 7.06, przy tej samej godzinie odjazdu z Warszawy, nie jest możliwe - pojazd obsługujący ten pociąg musi po 15 minutach wracać do Warszawy. Rozważaliśmy za to inną opcję, tj. zamianę tras pociągów nr 15303 i 19605, jednak dałoby to w efekcie jedynie to, pociąg 19605 dojechałby do Mławy ok. 30 minut wcześniej niż pociąg 15303. Dodatkowo osoby wracające obecnym połączeniem po godzinie 8 miałyby najbliższy pociąg z Warszawy dopiero po godzinie 12. Pozostaje więc wątpliwość co do sensowności takiego rozwiązania. Obecny kształt rozkładu jest, naszym zdaniem, optymalny – informuje Jolanta Maliszewska z KM.

Iwona Łazowa


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. /// #1825276 | 178.235.*.* 29 wrz 2015 20:02

    Rozkład dla kolei czy podróżnych? A czemu to w Mławie (przystanek Mława Miasto) nie ma biletomatów przejście na 10 min przed odjazdem potrafi być zamknięte, a przejście wiaduktem jest zbyt daleko od dworca by można korzystać

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. czytelnik #1824839 | 77.255.*.* 29 wrz 2015 09:28

    Przy tak dużych odległościach, jeśli chodzi o dojazd do pracy, lepiej jest po prostu przeprowadzić się do Wawy niż tracić tyle czasu na dojazdy. Nikt nie zmusza do mieszkania w Mławie i pracy w Wawie, ale kesli ktos chce to moze i z Mławy dojeżdzać do Gdańska. W sumie mamy wolność....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)