środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie” w Mławie

2015-09-21 14:14:44 (ost. akt: 2015-09-21 14:25:42)

Podziel się:

Na spektakl w kinie Kosmos zapraszamy już 5 października. Bilety w cenie 35 zł można kupować w kasie kina. Zapraszamy!

Po wakacyjnej przerwie MDK wznawia cykl przedstawień Teatru Mazowieckiego. W nowym sezonie artystycznym zaprezentuje znane i cieszące się zainteresowaniem widzów sztuki, w doskonałych realizacjach i z doborową obsadą. W repertuarze pojawią się spektakle na podstawie tekstów, które przeszły do historii dramatu, jak i te, nieschodzące z afiszów polskiej sceny teatralnej, mimo zmieniających się tendencji. Poszukiwanie nowych form wyrazu i gra z konwencjami to główne hasła tegorocznego sezonu, w którym gwarantujemy spotkania ze sztuką przez duże „S”.

Na jesienne, wiejące chłodem wieczory polecamy wielokrotnie pokazywany warszawskiej publiczności spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie”. Historia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem to bezustanna walka o zachowanie resztek relacji, podtrzymywanej głównie nicią ciągłych niedomówień i konfabulacji. Spektakl doskonale oddaje problemy współczesnego świata i mechanizmów nim rządzących, które przenikają na grunt damsko-męski. Gra pozorów, której bohaterowie nie starają się przerwać, rzuca cień na lata wspólnego życia, a amnezja Gellesa okazuje się tylko pretekstem do kontynuacji rozgrywki, pełnej wyrzutów i zaciekłości dwóch ścierających się stron. W konsekwencji skrzętnie ukrywana prawda staje się powodem mentalnej zbrodni i krachu związku ludzi, darzących się kiedyś szczerym uczuciem. Szuka Érica Emmanuela Schmitta doskonale pokazuje, jak trudno jest odbudować nadszarpniętą miłość bez wzajemnego zrozumienia i szczerości. Wciągająca fabuła, gra emocji i rwących niczym nurt rzeki słów, to tylko niektóre z czynników, które zaważyły na światowym sukcesie tego dramatu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB