Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Dwóch nastolatków rannych w wypadku w Głużku

2015-09-04 12:12:37 (ost. akt: 2015-09-04 12:14:00)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym rannych zostało dwóch nastolatków, mieszkańców pow. mławskiego. Do zdarzenia doszło w czwartek, o godz. 15:15 w miejscowości Głużek.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 13- letni chłopiec, wysiadł z autobusu, który zatrzymał się na przystanku i nie zachowując ostrożności wszedł na jezdnię. Wychodzącego zza autobusy chłopca potrącił 17 – letni motorowerzysta. Ranny 13-latek został przewieziony do szpitala w Mławie. Obrażeń ciała doznał także młody motorowerzysta, którego przewieziono do szpitala w Ciechanowie. 17- latek kierował motorowerem bez uprawnień, nie miał także kasku ochronnego. Pojazd udostępnili mu rodzice. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Warto przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze nie tylko na zajęciach w szkole ale również w domu. Wzór rodziców jest dla dziecka bardzo ważny. Gdy pozwalamy dziecku na jazdę motorowerem bez uprawnień lub przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, utrwalamy złe nawyki, których raczej nie naprawi spotkanie z policjantem, podczas zajęć w szkole.

KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB