Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Mławianie na pikniku militarnym w centrum miasta. Zobacz zdjęcia

2015-08-28 08:48:10 (ost. akt: 2015-08-28 14:03:04)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Podczas pikniku militarnego 28 i 29 sierpnia zobaczymy zarówno historyczny sprzęt rekonstrukcyjny, jak i ten współczesny, będący na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Statyczną prezentację sprzętu w piątek oraz dynamiczną na polu bitwy w sobotę przygotuje 15. Brygada Zmechanizowana z Giżycka, 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana oraz 11. Mazurski Pułk Artylerii w Węgorzewie. W statycznej prezentacji udział wezmą: czołg średni PT – 91 - polski czołg podstawowy, który został opracowany w oparciu o czołg T-72M1, produkowany był w zakładach Bumar-Łabędy S.A., BWP – 1 - bojowy wóz piechoty wprowadzony do uzbrojenia w 1966 roku, był nowatorską konstrukcją i uważany jest za pierwszy skonstruowany od podstaw i produkowany seryjnie bojowy wóz piechoty na świecie, WZT – 3 - wóz zabezpieczenia technicznego, produkcji polskiej, bazujący na podwoziu czołgu T-72/PT-91. Z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przyjedzie wyrzutnia rakiet WR 40 Langusta skonstruowana w Polsce jako gruntowna modernizacja wyrzutni radzieckiej BM-21 Grad. APD 
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB