Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

LG. Zabrakło prądu, pracowali nocą

2015-08-21 11:06:54 (ost. akt: 2015-08-21 11:08:14)
Pracownicy produkcji  i część kadry administracyjnej pracowali w nocy

Pracownicy produkcji i część kadry administracyjnej pracowali w nocy

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

W ubiegłym tygodniu, w dniach od 12 do 14 sierpnia produkcja w fabryce LG Electronics Mława została przesunięta w większości na nocną zmianę. Było to spowodowane ograniczeniami w dostępie do energii elektrycznej, których przyczyną były długotrwałe upały i susza.

Ograniczenia dotyczące zużycia prądu wprowadzono w całej Polsce. Stało się tak ze względu na długo trwające upały i suszę. Ważnym czynnikiem była także awaria największego reaktora w elektrowni w Bełchatowie. Ograniczenia zostały wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów. - W ubiegłym tygodniu, w dniach od 12 do 14 sierpnia produkcja została w naszym zakładzie przesunięta w większości na nocną zmianę. W tym czasie pracownicy administracji pracowali w trybie od godz. 6.00 do godz. 14.00, z wyjątkiem tych wszystkich, którzy bezpośrednio wspomagali produkcję. Ci pracowali także w nocy. Było to spowodowane ogólnie znanymi ograniczeniami w dostępie do energii elektrycznej – informuje Daniel Kortlan, dyrektor ds. korporacyjnych w LG Electronics Mława. W praktyce oznaczało to, że LG, podobnie jak wszystkie duże zakłady produkcyjne w kraju, nie mogło korzystać z jedenastego stopnia zasilania (jak dotychczas), tylko z dwudziestego, zapewniającego tylko absolutne minimum bezpieczeństwa, ale nie zapewniającego zaspokojenia potrzeb produkcyjnych. - Awaria została usunięta, restrykcje zostały zdjęte i od poniedziałku 17 sierpnia zakład powrócił do poprzedniego rozkładu pracy – objaśnia Daniel Kortlan.

Typowy wakacyjny
„dołek”

O ile letnie ograniczenia w dostawie prądu nie były typowe, to swoistym standardem jest zmniejszenie wielkości produkcji w czasie wakacji. Ten czas dla LG wiąże się jak co roku ze spadkiem zamówień. Po wakacjach ma to się zmienić. Z taśm w Mławie będzie „schodziło” przede wszystkim coraz więcej telewizorów najnowszej generacji. - Fabryka przygotowuje się do wzmożonej produkcji w sezonie jesienno-zimowym. Technologia 4K jest w naszej fabryce coraz bardziej popularna. Większość linii jest przystosowanych do produkcji w tej technologii. Obecnie tylko linie monitorowe nie są do niej przystosowane, ale prawdopodobnie zmieni się to w najbliższym czasie – zdradza nasz rozmówca. I przypomina, że w tym roku w mławskiej fabryce ruszyła też masowa produkcja dla Volkswagena - jednego z kluczowych producentów samochodów na rynku europejskim. Chodzi o radia samochodowe. - Zainstalowane zostały dwie nowe linie na których odbywa się taka produkcja. Nasze plany produkcyjne uzależnione są od ilości zamówień ze strony naszych partnerów biznesowych. Jest jasne, iż większa produkcja samochodów spowoduje większą produkcję akcesoriów samochodowych w naszej fabryce – objaśnia Daniel Kortlan. Bartos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB