Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

„Kurier z Pola Bitwy” po raz ósmy

2015-08-21 10:57:03 (ost. akt: 2015-08-25 15:34:46)
,,Kurier z Pola Bitwy” towarzyszy rekonstrukcjom od początku, od 2007 roku

,,Kurier z Pola Bitwy” towarzyszy rekonstrukcjom od początku, od 2007 roku

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Po raz ósmy na rynku ukaże się „Kurier z Pola Bitwy”. Gazetę poświęconą Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą wydajemy wspólnie z Urzędem Miasta od początku organizacji widowiska. Tegoroczna publikacja ukaże się 26 sierpnia.

W „Kurierze z Pola Bitwy” znajdziemy m.in. szczegóły dotyczące widowiska na mławskim rynku oraz samej rekonstrukcji, a także imprez towarzyszących. Reżyser uchyli rąbka tajemnicy i opowie o tym, co zobaczymy w tegorocznym spektaklu na Starym Rynku. W publikacji znajdziecie też wiele ciekawych informacji, tak historycznych jak i tych dotyczących przygotowań do widowiska.

Rezerwuj czas
w piątek i sobotę

Piątek 28 sierpnia i sobota 29 sierpnia. To daty, które warto zaznaczyć w kalendarzu. Właśnie 28 sierpnia na mławskim rynku po raz ósmy zobaczymy inscenizację nalotu bombowego na Mławę . Tegoroczne widowisko teatralne na ulicy organizowane jest pod hasłem - „A we wrześniu poproś mnie do tańca”. 29 sierpnia przeniesiemy się na pole bitwy w Uniszkach Zawadzkich. Tam (o godz. 15) zobaczymy Widowisko Historyczne - Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą.

Rekonstrukcja
największa w Polsce

Przygotowania do VIII Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą idą pełną parą. Sztab główny liczy około 30 osób. Każdy ma przydzielone zadania i zajmuje się koordynacją przedsięwzięć w swoim zakresie. - W tym roku spotkaliśmy się już kilkakrotnie, przypomnieliśmy o zadaniach, i mówiliśmy o zaawansowaniu działań tegorocznych. Pracujemy wytrwale – mówi Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy mławskiego ratusza. Nasza rekonstrukcja jest wyjątkowa. - Mławska rekonstrukcja jest nazywana największą w Polsce nie przez nas, organizatorów, ale przez uczestników tego typu eventów, rekonstruktorów, pasjonatów militariów i historii. Wiemy także, że jako jedyna w Europie jest organizowana w oparciu o oryginalne fortyfikacje. To skłania do opinii, że jest wyjątkowa – dodaje Grzywacz. Bitwa to dobra promocja miasta, wspomnienie historii bitwy i bohaterów oraz wpajanie patriotyzmu młodym pokoleniom. IwoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB