Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Mława. Fiasko starań o sygnalizację świetlną na Nowowiejskiej

2015-08-05 10:29:55 (ost. akt: 2015-08-05 10:35:30)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej z krajową „siódemką” nie będzie. Na nic podpisy 1000 mieszkańców i zabiegi burmistrza. Nikogo w Mławie nie trzeba przekonywać, że skrzyżowanie należy do najniebezpieczniejszych w mieście. W latach 2010 – 2014 doszło tam do 17 wypadków, dwóch ze skutkiem śmiertelnym. Pięć osób zostało rannych.

Władze i mieszkańcy wnioskowali m.in. o instalację sygnalizacji świetlnej. W kwietniu burmistrz Sławomir Kowalewski wystosował pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o działania poprawiające bezpieczeństwo. Podpisami poparło je blisko 1000 mieszkańców Mławy i powiatu mławskiego. Przyszła odpowiedź. Leszek Sekulski, zastępca dyrektora oddziału ds. zarządzania drogami i mostami przypomina o planach budowy S7. Jego zdaniem budowa sygnalizacji świetlnej wiązałaby się z likwidacją zjazdu do posesji na wylocie ul. Nowowiejskiej w kierunku Dzierzgowa oraz likwidacją wylotu drogi gruntowej (ul. Dzierzgowska). To wymagałoby sporych pieniędzy, których pozyskanie wymaga czasu. Sekulski proponuje korzystanie ze skrzyżowania „siódemki” z ul. Warszawską lub budowę tymczasowej sygnalizacji świetlnej przez urząd miasta.

Iwo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB