Problem na ulicy 18 Stycznia w Mławie jest podwójny. Kierowcom daje się we znaki nierówna, miejscami dziurawa nawierzchnia. Kolejny problem to trudność w przemieszczaniu się – w niektórych godzinach zaparkowane auta tworzą wąski szpaler, który znacznie utrudnia przejazd.
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl
- Często tędy jeżdżę rowerem. Na ul. Nowowiejskiej mam garaż, ale tą trasą dostaję się też na cmentarz – mówi mławianin Bernard Jankowski. I wskazuje na nierówności i dziury w jezdni. Trzeba przyznać, że jest ich sporo. Ulica ta nie była już dawno remontowana. Ale to nie jedyny problem kierowców na tym trakcie. Narzekają oni także na jego „drożność” w niektórych godzinach. Jako że ulica 18 Stycznia znajduje się bardzo blisko ścisłego centrum miasta, a więc i strefy płatnego parkowania, niektórzy mławianie chcąc uniknąć płacenia za bilet parkingowy, szukają miejsca dla postoju swojego auta właśnie tu albo w dwóch poprzecznych uliczkach, przy których znajduje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Samochody ustawione najpierw po lewej (patrząc od centrum miasta), a potem po prawej, i znowu po lewej stronie ulicy 18 stycznia znacznie utrudniają poruszanie się nią. Często tworzy się kolejka aut, które zmuszone są przepuścić pojazdy jadące z naprzeciwka. Jako rozwiązanie tego problemu, dzwoniący regularnie do redakcji „Kuriera” czytelnicy proponowali wprowadzenie tu jednokierunkowej organizacji ruchu.
koncepcja
Jako że ul. 18 Stycznia ma status miejskiej, zwróciliśmy się w tej sprawie do Urzędu Miasta w Mławie. - Pomysł, aby zmienić organizację ruchu w obszarze 18 Stycznia pojawił się w ratuszu kilka lat temu. W 2014 roku opracowaliśmy nową organizację ruchu na tej ulicy, a pomysł uzyskał wszystkie wymagane akceptacje. Jednak równolegle Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wprowadził zmiany organizacyjne na drogach wojewódzkich na terenie Mławy, ulicach przylegających do 18 Stycznia. Nastąpiła kolizja rozwiązań. W tej chwili prowadzone są rozmowy między stronami – objaśnia Magdalena Grzywacz, rzecznik magistratu. Jak twierdzą specjaliści, komunikacja jednokierunkowa w miastach może rzeczywiście przyczynić się do upłynnienia ruchu. - Dzięki wprowadzeniu jednokierunkowej organizacji trasa do celu będzie przeważnie dłuższa, ale za to będzie się jeździło bardziej płynnie. Poza tym w przypadku takiego rozwiązania jedną część drogi można wykorzystać na miejsca parkingowe dla aut – mówi Leszek Ślubowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie. Takie rozwiązania stosuje np. pobliski Ciechanów, w którym jednokierunkowych ulic jest sporo.
do budżetu
Czytaj e-wydanie
TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona ŁazowaPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez