środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Miejscowi i przyjezdni będą zwiedzać Mławę z przewodnikiem. Rusza Punkt Informacji Turystycznej

2015-07-30 09:09:44 (ost. akt: 2015-07-30 15:40:54)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Już wkrótce – na początku sierpnia w naszym mieście rusza Punkt Informacji Turystycznej. Będą mogli z niego korzystać zarówno mieszkańcy Mławy jak i turyści. Na wszystkich czekają foldery i przewodniki.

Choć Mława nie jest miastem typowo turystycznym, do którego w tzw. sezonie przyjeżdżają tłumy gości, zdecydowano o utworzeniu Punktu Informacji Turystycznej. Ma on zacząć działać od 1 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Mławie. Będą tam dostępne m.in. foldery, przewodniki, mapy i broszury informujące o najciekawszych, zabytkowych obiektach i szlakach do uprawiania aktywnej turystyki.

W PIT znajdziemy także pocztówki promujące nasze miasto i okolice. Zobaczymy na nich m.in. zabytki i i piękne zakątki Mławy. Będą też własnoręcznie wykonane ozdoby, które powstały w pracowni ceramicznej Miejskiego Domu Kultury. Punkt Informacji Turystycznej ma poszerzać obszar swojej działalności. Dlatego też w najbliższej przyszłości najprawdopodobniej doczekamy się przewodników, którzy będą oprowadzać chętnych po naszym mieście, ukazując jego historię. Wkrótce ma zostać uruchomiona podstrona internetowa PIT. W ten sposób MDK chce przyciągnąć do Mławy ludzi z całego kraju. Pracownicy liczą w tym zakresie także na pomoc ze strony mieszkańców, którzy mogliby wesprzeć ich inspiracją.

Czy do Mławy uda się przyciągnąć turystów? Zobaczymy. Niewątpliwie wiele osób z całej Polski już wkrótce odwiedzi nasze miasto. Przyjadą oni, żeby zobaczyć rekonstrukcję bitwy pod Mławą.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. INC #1786383 | 31.61.*.* 31 lip 2015 14:55

  Zapraszam na Mławską Kolej Wąskotorową. Obraz nieudolności władzy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. alka #1786144 | 178.36.*.* 31 lip 2015 08:18

  Czy w końcu ktoś poinformuje ilu pracowników burmistrz zatrudnił do obsługi tego punktu i jakie będą roczne koszty utrzymania tego punktu? - koszty, które spadną oczywiście na nas, mieszkańców.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mławianin #1785879 | 213.199.*.* 30 lip 2015 18:21

  Do folderów dokładajcie maski gazowe na smród z kurników i wipaszu oraz ochraniacze na zęby na spacery wieczorne po centrum miasta!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz