Medale mławskich tancerzy

2015-07-05 22:33:30 (ost. akt: 2015-07-05 22:34:22)
VI Letni Festiwal Tańca w obiektywie

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

VI Letni Festiwal Tańca po raz kolejny odbył się w mławskiej hali sportowej. Mławskie Centrum Tańca reprezentowało 25 par, 10 par w kategoriach sportowych i 15 par w kategoriach rekreacyjnych.

W kategoriach rekreacyjnych I miejsce w kategorii do 7 lat kl. G zdobyli: Marcel Chrząszczewski i Wiktoria Gorzechowska (MCT), natomiast w kategorii 8-9 lat kl. G - Michał Żurawiński i Marcelina Zielińska (MCT). W kategoriach sportowych na uznanie zasługują również wyniki kilku par M C T. W kategorii 10-11 lat kl. E - IV miejsce Jakuba Żelika i Izabeli Wydurskiej. W kategorii 14-15 lat kl. D - dwie pary stanęły na podium - brązowe medale zdobyli Michał Baran i Aleksandra Walczak, złoto powędrowało do Daniela Morgisza i Aleksandry Szelągowskiej. W kategorii powyżej 15 lat i klasie B w tańcach standardowych, najlepsza mławska para, Szymon Zakrzewski i Julia Giesek, wytańczyli srebrne medale, natomiast okazali się niepokonani w tańcach latynoamerykańskich, w których, podobnie jak w standardzie pokonali pary z Sulejówka, Iławy, Olsztyna i Warszawy. Turniej był dla wielu par zwieńczeniem ciężkiej całorocznej pracy, większość par potwierdziła swoje wyniki z początku sezonu, tak, jak m.in. Szymon i Julia, którzy w tym roku na Mistrzostwach Polski w tańcach latynoamerykańskich zdobyli najlepsze miejsce spośród mławskich par. Najlepsi 10-11 latkowie, Mateusz Siemianowski i Aleksandra Woźniak mimo młodego wieku i krótkiego stażu tanecznego praktycznie czekają już tylko na zdobycie brakujących punktów do klasy C. Ostatnie ich starty to same zwycięstwa: w Ciechanowie, Białej Podlaskiej i Mętowie. Podobną sytuację mają ich czternastoletni koledzy, Bartosz Bojarski i Karolina Stryjewska, którzy po udanej serii zwycięstw przeszli do klasy B w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. ZB