środa, 27 marca 2019. Imieniny Ernesta, Jana, Marka

Płock przejął śledztwo w sprawie śmierci Masiaka

2015-07-03 14:40:11 (ost. akt: 2015-07-03 14:56:32)
29 czerwca prokuratorskie śledztwo z Mławy przeniesiono do Płocka

29 czerwca prokuratorskie śledztwo z Mławy przeniesiono do Płocka

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Śledztwo w sprawie śmierci mławskiego dziennikarza Łukasza Masiaka przeniesiono z Mławy do Płocka. Podejrzany o zabójstwo, Bartosz Nowicki, nadal przebywa na wolności. Wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Jest też wniosek o światowe poszukiwania.

25 czerwca Sąd Okręgowy w Płocku wydał Europejski Nakaz Aresztowania za domniemanym sprawcą śmierci dziennikarza z Mławy. W razie aresztowania stosuje się tu uproszoną procedurę ekstradycji. 29 czerwca do Komendy Głównej Policji poszedł wniosek o międzynarodowe poszukiwania podejrzanego o zabójstwo. Dotyczyłoby to krajów poza Europą. Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku, prokurator Iwona Śmigielska – Kowalska. W Polsce za Bartoszem Nowickim wydano list gończy. Wielu uważa, że to zdecydowanie za późno. Poszukiwania na terenie Europy rozpoczęto blisko dwa tygodnie po tragicznej śmierci dziennikarza. Przypomnijmy. 32-letni dziennikarz i twórca portalu "Nasza Mława" zmarł 14 czerwca na skutek ciężkich obrażeń głowy. Napadnięto go w mławskiej kręgielni. Otrzymał co najmniej dwa ciosy w głowę, jeden pięścią, drugi nogą. Podejrzany o napaść trenował sztuki walki, dlatego mławska prokuratura rejonowa chce go oskarżyć o zabójstwo.

Śledztwo przeniesiono
do Płocka

29 czerwca prokuratorskie śledztwo z Mławy przeniesiono do Płocka. Jako powód rzeczniczka płockiej prokuratury podaje względy organizacyjne. - Na obecnym etapie łatwiej jest prowadzić śledztwo w prokuraturze okręgowej, która zajmuje się poważniejszymi postępowaniami. Jest do takich spraw lepiej przygotowana. Prokuratura rejonowa ma zwykle większą ilość spraw, ale mniejszego kalibru. Stąd decyzja. Nie ma żadnego podtekstu. W Mławie sprawę prowadzono dobrze – informuje. W mławskiej prokuraturze komentują decyzję krótko. – Tak zdecydował zwierzchnik. Prokurator okręgowy może przejąć każde śledztwo. Z reguły dzieje się tak w poważniejszych sprawach – powiedział nam Marcin Bagiński, Prokurator Rejonowy w Mławie. Akta sprawy dopiero trafiły do Płocka. Śledztwo nadal prowadzone jest dwutorowo. Badane są dwa wątki: towarzyski i związany z pracą Masiaka. Zabezpieczono komputer dziennikarza. Prokuratorzy w dalszym ciągu uznają jako przebijający wątek obyczajowy. Według wersji prokuratury, powodem „nieporozumienia” w klubie miała być dziewczyna, która poprosiła kolegę (Bartosza Nowickiego) o interwencję. Czy to prawda? Śledztwo trwa. Sprawcy nie zatrzymano. Iwo

Czy wierzysz, że uda się zatrzymać Bartosza Nowickiego?
Tak
40.45%
Nie
38.2%
Ciężko odpowiedzieć, bo w tej sprawie jest zbyt wiele znaków zapytania
21.35%


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Qqq #1772206 | 81.15.*.* 9 lip 2015 21:18

    Jak szczur będzie się ukrywał prędzej czy później go dopadna chyba że rzuci się na linę

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mlawiak #1768013 | 188.146.*.* 4 lip 2015 09:45

    Czy to był zamach czy to był wypadek? Kto wierzy w zamach, ja to bym takie pytanie zadał.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz