Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Będzie rondo przy komendzie? Jest taka koncepcja

2015-07-01 15:56:31 (ost. akt: 2015-07-01 16:37:15)
Wyjazd w lewo z ulicy Kościuszki to dziś nie lada sztuka

Wyjazd w lewo z ulicy Kościuszki to dziś nie lada sztuka

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Niedawno jeden z czytelników „Kuriera” proponował instalację sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Podczas ostatniej sesji rady powiatu starosta Włodzimierz Wojnarowski poinformował, że jest koncepcja budowy ronda. Chodzi o skrzyżowanie ulic Kościuszki, Lelewela i Sienkiewicza.

Artykuł zatytułowany „Skręcić w lewo? To prawie niemożliwe” na łamach naszego tygodnika opublikowaliśmy, po interwencji czytelnika, w kwietniu b.r. „Skrzyżowanie przy komendzie policji jest szczególnie newralgiczne, a skręt z ul. Kościuszki w Lelewela wręcz niemożliwy. Sygnalizacje świetlne można odpowiednio ustawiać, tak by nie tworzyły się korki - tak jest w wiele mniejszym Żurominie czy Ciechanowie, więc argumenty decydentów dot. zatorów drogowych są mało przekonujące” - napisał mieszkaniec Mławy w mailu. Dodajmy, że opisany przez niego problem jest szczególnie uciążliwy podczas tzw. godzin szczytu – kiedy wszyscy jadą do pracy lub do szkoły i po południu – w czasie zmiany pracowniczej w LG Electronics i po godz. 16.00.

Jest koncepcja
- inwestycja strategiczna

Na ostatniej sesji rady powiatu mławskiego, w piątek 26 czerwca koncepcję budowy ronda na tym skrzyżowaniu przedstawił starosta Włodzimierz Wojnarowski. Przypomniał jednocześnie, że niedawno zbudowane skrzyżowanie w tej formie rozwiązało problem komunikacyjny u zbiegu ulic Powstańców Styczniowych i Sienkiewicza. Dlatego też podobne rozwiązanie władze powiatu chcą zastosować na „krzyżówce” przy komendzie policji. Problem dużego natężenia ruchu w tym miejscu jest znany wszystkim kierowcom. Narasta on wraz z zwiększającą się liczbą samochodów w naszym mieście. Ale tą trasą podróżują także zmotoryzowani z innych miast, także tiry. - To skrzyżowanie jest strasznie niebezpieczne. W tej chwili mam przed sobą koncepcję budowy ronda w tym miejscu przygotowaną przez specjalistów. Zapewne realizacja tej inwestycji będzie wymagała zmian w organizacji ruchu. Być może ulica Reymonta od strony rynku stanie się jednokierunkową – mówił starosta Włodzimierz Wojnarowski. Dodał, że w 2016 r. będzie trzeba się do tego zadania „przymierzyć”. - Będziemy chcieli pozyskać na ten cel środki zewnętrzne, a możliwości w tym zakresie daje nam Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – podkreślił Wojnarowski. Planowaną inwestycję określił jako strategiczną.

Robert Bartosewicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Robert Bartosewicz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mario #1766300 | 213.158.*.* 1 lip 2015 16:46

    Rondo jest potrzebne. Chciałbym się jeszcze odnieść do tego, co napisała w jednym z komentarzy Marta M., a mianowicie, że "brakuje młodej, świeżej krwi dziennikarskiej". Brakuje i raczej będzie brakowało. Młodzi ludzie nie chcę pracować za niewielkie pieniądze, czyli takie jakie zarabiają lokalni dziennikarze. A tu raz, że niewiele się zarabia, to trzeba po prostu, przepraszam za wyrażenie, ostro zapieprzać. I wieczory i weekendy, i stres, i ludzie z pretensjami. Tak np. pracował Łukasz Masiak, ale tak samo pracują inni lokalni dziennikarze. To ciężki kawałek chleba, ciągle są wystawieni na świecznik... Dlatego brakuje młodych, nowych, świeżych, bo dziś ludzie zaraz po studiach, nie chcą tyrać za marne pieniądze...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. alka #1766285 | 178.36.*.* 1 lip 2015 16:29

    Jeszcze parę miesięcy temu władze nam wmawiały, że za mało miejsca jest na rondo, a teraz co? rozciągnęli teren jak gumę do żucia? - niesamowite.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz