Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Od lipca woda w Stupsku w górę

2015-06-19 09:14:55 (ost. akt: 2015-06-20 15:20:43)
Rada gminy przyjęła uchwałę oznaczającą podniesienie taryfy

Rada gminy przyjęła uchwałę oznaczającą podniesienie taryfy

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Mieszkańców gminy Stupsk powinna zainteresować wiadomość o podwyżce wody. Od 1 lipca w tej gminie metr sześcienny będzie o 3 trzy grosze droższy.

Obecnie mieszkańcy płacą za metr sześcienny wody 2,05 zł. Po podwyżce będzie to 2,08 zł. O zmianę taryfy wnioskował Jerzy Rakowski - zastępca dyrektora Zakładu Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa. 12 czerwca podczas sesji rady gminy argumentował podwyżkę wzrastającymi kosztami. – W kalkulacji nie jest uwzględniony zysk, tylko koszty. Zysk wypracowujemy w inny sposób. Startując do przetargów na różnego rodzaju prace – przekonywał Rakowski. Wspomniał też, że zakład rozpoczął wartą 150 tys. zł modernizację stacji uzdatniania wody, łącznie z wymianą np. filtrów i rurociągów. Radny Jerzy Wawrzyńczak wnioskował do zakładu o instalację dodatkowego (drugiego) agregatu prądotwórczego. Takie urządzenia są potrzebne do utrzymania dostaw wody w razie braku prądu. Dyrektor nie zadeklarował instalacji, lecz obiecał ustalić czy jest taka możliwość.

Iwona Łazowa

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB