Biegi przełajowe. Mławska „jedynka” druga na Mazowszu

2015-06-12 15:20:19 (ost. akt: 2015-06-14 20:07:30)
Mławska „ jedynka” z pucharem w XVII MIMS w biegach przełajowych

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W klasyfikacji zespołowej podopieczni Adama Szymańskiego zajęli wysokie 2 miejsce podczas finałów XVII MIMS rozegranych w Radomiu. W klasyfikacji indywidualnej najszybciej pobiegli Krystian Zając ze Stupska- 9 miejsce i Alan Kaliszewski (Stare Kosiny- 10).

W kategorii szkół podstawowych startowało 7 zawodników. W najmłodszej kategorii na 53 miejscu finiszowała Kinga Rogowska, na 59 Julita Szkalińska z Dębska oraz na 46 i 47 miejscu bieg ukończyli Dawid Kalman i Mateusz Dobrowolski z Radzanowa. W starszej kategorii 20 miejsce zajęła Oliwia Karwińska z Dębska.

Miejsca zawodników szkół gimnazjalnych:

rocznik 2001: 29. Mateusz Jaremek, 34. Mateusz Ludwiczak- G. nr 1. 41. Piotr Białoskurski-
Radzanów, 56. Magdalena Jaworska- Szreńsk.
rocznik 2000: 11. Kacper Frączkiewicz, 21. Marcin Kubit- G. nr 1, 31.Mateusz Jaskulski- Stupsk.
rocznik 1999: 36. Oskar Święcki- Stupsk, 46. Jason Sadowski- G. nr 1.

„Ekonomik” na podium

Finał XVII MIMS w biegach sztafetowych rozegrany został w Siedlcach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na trzecim miejscu finiszowała sztafeta chłopców z ZS nr 4 w Mławie. Zwyciężyła sztafeta z płońskiego „ogólniaka”.
W kategorii szkół gimnazjalnych w finałach nie mieliśmy żadnej sztafety. W kategorii szkół podstawowych startowały trzy sztafety, na 12 pozycji uplasowały się dziewczęta ze Strzegowa i chłopcy ze Starych Kosin. Na 13 miejscu finiszowała sztafeta dziewcząt z mławskiej „szóstki”.