Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Mazovia zatrzymała Mławiankę

2015-06-05 11:25:47 (ost. akt: 2015-06-05 11:36:15)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Zespół Mławianki w zaległym spotkaniu z Mazovią Mińsk stracił punkty, w sobotnim spotkaniu podopieczni Adama Fedoruka pokonali na wyjeździe MKS Ciechanów, Korona Szydłowo w eksperymentalnym składzie przegrała w Ostrowi M.

Mazovia Mińsk M.- Mławianka 3:2 (2:1)

W dokończonym meczu 29 kolejki Mławianka uległa 2:3 Mazovi Mińsk M. Dla podopiecznych Adama Fedoruka była to pierwsza porażka od dwóch miesięcy, gdy 21 marca biało-zieloni przegrali z Łomiankami. Od tamtego czasu mławscy piłkarze zanotowali serię dziewięciu gier, w których trzykrotnie remisowali, a sześciokrotnie wygrywali. Każda seria musi się jednak kiedyś skończyć. I tak stało się w Mińsku M., gdzie Mławianka po raz trzeci w tej rundzie mierzyła się z Mazovią. Mecz rozpoczął się od 28 minuty. Do tego czasu obydwie drużyny strzeliły po jednej bramce, a ich autorami byli Michał Stryjewski i Vołodymyr Khomyn. W 40' mińszczanie objęli prowadzenie, po tym jak do siatki trafił Rafał Słowik. Mławianka odpowiedziała w 65'. Na listę strzelców wpisał się Daniel Orzechowski. Wynik remisowy utrzymał się do 90', ale w doliczonym czasie gry bramkę na wagę zwycięstwa dla Mazovi strzelił Daniel Smuga.

MKS Ciechanów- Mławianka 0:2

Piłkarze Mławianki długo męczyli się z ciechanowskim zespołem. Mimo przewagi w środku pola nie byli w stanie stworzyć sobie wielu podbramkowych sytuacji. Na początku pierwszej połowy Karol Podliński mógł wykorzystać błąd bramkarza rywali, który wyszedł daleko na przedpole, ale piłkę zmierzającą do bramki z linii wybił obrońca. W 12' po podaniu Nazara Lituna groźnie strzelał Michał Stryjewski, jednak na posterunku był Błażej Kokosiński. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, Mławianka dalej przeważała. Przełomowym momentem spotkania okazało się wpuszczenie na plac gry Mariusza Walczaka. W 83' ten doświadczony napastnik sprytnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Po stracie gola ciechanowianie się przebudzili. W ostatnich minutach dwukrotnie zagrozili bramce Kamila Gatyńskiego. Ich nadzieje na korzystny rezultat w 88' rozwiał Mateusz Stryjewski, który kapitalnie przymierzył z 25 metrów w samo okienko. Dzięki wygranej Mławianka awansowała o jedno oczko w tabeli i aktualnie plasuje się na siódmej pozycji.
- Naszym celem jest zakończenie sezonu w piątce najlepszych drużyn, ale żeby to było realne musimy zwyciężyć we wszystkich meczach, które nam zostały – powiedział po meczu Adam Fedoruk, opiekun biało-zielonych.
Najbliższym rywalem mławian będzie Narew Ostrołęka, w środę 3 czerwca o godz. 17.00 na stadionie w Mławie.

Mławianka: Gatyński- Radziszewski, Brzozowski, Dąbkowski, Litun, Łukaszewski, Drzewiecki (46' J. Wróblewski, 60' Walczak), Michał Stryjewski, Mateusz Stryjewski, Masiak (46' Orzechowski), Podliński.

Ostrovia Ostrów M.- Korona Szydłowo 5:0

Korona na mecz do Ostrowi M. pojechała w dość w eksperymentalnym składzie, trener Włodzimierz Gorczyca na ławce miał tylko trzech zawodników rezerwowych. W bramce musiał stanąć zawodnik z pola. Na boisku zadebiutował młodzieżowiec Jabłonowski. Mimo takiego składu trener był zadowolony z postawy całego zespołu. W pierwszej połowie nie byli zespołem gorszym, w 1' Rutkowski oddał groźny strzał, jednak bramkarz Ostrovi z trudem wybronił, w 28' Kacper Małecki będąc sam na sam z bramkarzem strzelił prosto w golkipera gospodarzy. Wcześniej przed polem karnym faulowany był Bartnikowski, jednak sędzia zinterpretował inaczej. W 35' Bartnikowski strzelił w środek bramki. Za to gospodarze wykorzystali dwie sytuacje bramkowe.
W drugiej połowie gospodarze zaaplikowali jeszcze trzy bramki. Do końca zespół Korony czeka trudne zadanie, w trzech ostatnich meczach muszą zdobyć punkty, aby myśleć o utrzymaniu.
W najbliższą środę o godz. 17.00 zagrają na własnym boisku z Huraganem Wołomin.
Korona: Podlewski- D. Kowalski, Cybulski (65' M. Kowalski), Walasiński, Kłos (70'Jakubiak)- Rutkowski, Karpiński, Głowacki, Krzysiek Małecki 77' Jabłonowski)- Kacper Małecki, Bartnikowski.
Pozostałe wyniki 31 kolejki:
Bzura- Wisła II 0:3, Łomianki- Błękitni R. 0:2, Huragan- Olimpia 7:2, Wkra- Skra 5:1, Błękitni G.- Przasnysz 1:1, Narew- Nadnarwianka 3:1, Bug- Mazovia 0:2.

Wieczfnianka- Pełta Karniewo 0:1

Zespół Wieczfnianki stracił punkty na własnym boisku, przegrał z Pełtą Karniewo. - Z przebiegu spotkania nie zasłużyliśmy na porażkę. Mieliśmy przewagę w polu i wiele sytuacji pod bramką Pełty, jednak zawodziliśmy skutecznością. Najlepszych sytuacji nie wykorzystali M. Dziubiński, M. Dąbrowski i P. Król. Te niewykorzystane sytuacje zemściły się w 85' gdzie goście zdobyli bramkę na wagę trzech punktów - tak podsumował trener Wieczfnianki Jarosław Szmyt.
Wieczfnianka: Bucholski- Palewski, Komorowski, Borkowski, Harzyński- Golian (46' Borzym), Dąbrowski, Król- Lemanek, Dziubiński, Walendziak (46' Kołakowski).

Pozostałe wyniki 27 kolejki:
Iskra- Boruta 3:1, Korona- Troszyn 0:2, Makowianka- Żbik 1:1, Wkra S.- Rzekunianka 2:3, Wkra B.- Tęcza O. 2:1, Sona- Tęcza Ł. 3:4, Mazowsze- Orzyc 1:2.

Żak coraz bliżej awansu
Podopieczni Marka Dobrowolskiego pokonali na własnym boisku KS Pniewo, umacniając się na pozycji wicelidera. Po zweryfikowaniu wszystkich spotkań (wycofany Sokół Grudusk) mają tylko trzy punkty przewagi nad trzecim w tabeli Kryształem Glinojeck. W sobotnim spotkaniu zespół Żaka miał zdecydowaną przewagę, nie wykorzystali stuprocentowych sytuacji Michał Jarzynka i Damian Szpinda. Dopiero w 72' po jednej z akcji bramkę głową zdobył Zbyszek Kalinowski.
Zespół GKS Strzegowo po wycofaniu się zespołu Sokoła Grudusk miał wolny termin. Wszystkie mecze tego zespołu zostały anulowane. GKS zajmuje wysokie piąte miejsce.
Żak Szreńsk- KS Pniewo 1:0