Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Rowerzyści biją na alarm, zarządca zaleca ostrożność

2015-06-03 09:37:34 (ost. akt: 2015-06-03 13:59:30)
Wyjazd z centrum handlowego przecina ścieżka rowerowa

Wyjazd z centrum handlowego przecina ścieżka rowerowa

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Na ścieżce rowerowej przy wyjeździe z centrum handlowego przy ul. Piłsudskiego jest bardzo niebezpiecznie. Ktoś może wpaść pod koła w miejscu gdzie ścieżka krzyżuje się z wyjazdem – alarmują miejscy rowerzyści. Zarządca drogi, póki co proponuje jedynie poprawę oznakowania poziomego. Czy to pomoże?

Sezon na rowery w pełni, co widać na mławskich ulicach. A że w mieście mamy trochę ścieżek rowerowych mławianie chętnie z nich korzystają. Jednak nie wszędzie kierowcy jednośladów mogą się czuć bezpiecznie – nawet jadąc przeznaczonym dla nich traktem. Problem przy ul. Piłsudskiego na wysokości wyjazdu z centrum handlowego (gdzie znajduje się m.in. sklep Kaufland), nasi czytelnicy sygnalizowali już rok temu. Wyjeżdżające od strony Kauflanda auta są na drodze podporządkowanej nie tylko wobec ul. Piłsudskiego, ale także względem biegnącej wzdłuż niej ścieżki rowerowej. Jednak kierowcy wyjeżdżający z parkingu centrum handlowego mają problem, bo widoczność ogranicza ogrodzenie po prawej stronie, na którym znajdują się rożne banery. Trudno jest zobaczyć nadjeżdżających rowerzystów. - Jeżdżę tędy do pracy rowerem. Już wiele razy bardzo mało brakowało, żeby doszło do kolizji. Na szczęście udawało mi się zatrzymać tuż przed maską samochodu. Teraz oczywiście bardziej uważam, zwalniam w tym miejscu – mówi mławianka Maria Witlulska. I proponuje instalację sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.

Potrzebna sygnalizacja
świetlna?


Kiedy poruszaliśmy ten temat rok temu, zarządca drogi – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie apelował o ostrożność do uczestników ruchu i zaproponował poprawę oznakowania poziomego. Teraz odpowiedź jest podobna. - Przedstawiona sytuacja wymaga zachowania szczególnej ostrożności zarówno ze strony kierujących samochodami jak i rowerzystów – mówi rzecznik MZDW Monika Burdon. Niestety oznakowanie poziome w tym miejscu jest obecnie w stanie pozostawiającym wiele do życzenia. Białe linie są już dość mocno wytarte i słabo widoczne dla uczestników ruchu. Rzecznik zarządu dróg znowu obiecuje jego poprawę. Monika Burdon przypomina jednocześnie, że połączenie drogi prowadzącej do marketu z drogą wojewódzką jest oznakowane jako skrzyżowanie. I zaznacza, że na drodze podporządkowanej jest zlokalizowane przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów. Są one oznakowane znakami informacyjnymi. - Z jednej strony kierujący samochodem, zbliżając się do skrzyżowania jest zobowiązany zachować szczególną uwagę, a z drugiej strony rowerzysta ma zabronione wjeżdżanie bezpośrednio przed jadący pojazd. W tym przypadku uczestnicy muszą zachować szczególną uwagę. Jako zarządca drogi wojewódzkiej w najbliższym czasie odnowimy oznakowanie poziome – informuje Monika Burdon. W kwestii sygnalizacji świetlnej natomiast nasza rozmówczyni sprawę przekazała do departamentu nieruchomości i infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Robert Bartosewicz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kierowca #1748455 | 178.43.*.* 5 cze 2015 21:48

    ja uważam w każdym miejscu na rowerzystów i pieszych,śpiesz się powoli jak to mówią,i miej oczy szeroko otwarte a chcę zaapelować do rowerzystów na Marszałkowskiej,jest taki jeden PAN co ma ścieżkę rowerową a zasuwa po ulicy tyle razy już widzę i nie rozumiem go w dodatku KOLARZ ;) a może takich ścieżka nie dotyczy?? wytłumaczcie mi proszę

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)