środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

O profilaktyce z młodzieżą – czyli Zryw Wolnych Serc

2015-06-02 12:51:38 (ost. akt: 2015-06-02 12:54:46)

Podziel się:

Już po raz kolejny mławska młodzież wzięła udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki. Akcja poświęcona była profilaktyce rówieśniczej oraz solidarnemu sprzeciwowi wobec uzależnień, przemocy i obojętności.

Na zaproszenie do akcji, która odbyła się 1 czerwca, w ramach programu „Profilaktyka a Ty” Komendy Głównej Policji, odpowiedziała mławska młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego , klasy policyjne Akademickiego Centrum Kształcenia, uczniowie z Zespołów Szkół Nr 1, Zespołu Szkół Nr 2, Zespołu Szkół Nr 3 oraz drużyna harcerek ZHR w Mławie.

Młodzież wraz z pedagogami wzięła udział w warsztatach, poświęconych profilaktyce rówieśniczej. Ekspert programu PaT na terenie pow. mławskiego, Michał Jaros, przedstawił uczestnikom cele programu i wyjaśnił, że skuteczna profilaktyka to nie okazjonalne kampanie, ulotki czy „pogadanki” w szkole. Skuteczność to profilaktyka rówieśnicza – a zatem pomoc niesiona przez młodzież dla młodzieży, przy wsparciu ze strony dorosłych. Program Profilaktyka a Ty, daje możliwość poznania siebie, swoich twórczych możliwości, przełamania barier i wyjścia z pomocą do kolegi czy koleżanki. Czy profilaktyka rówieśnicza ruszy także w Mławie? Jak podkreśla Michał Jaros - to zależy od Was. Kierując słowa do młodzieży - Jeśli nie czujesz w sercu prawdziwej chęci pomocy innym, a przy okazji także chęci poznawania swoich możliwości artystycznych, nie przychodź. Tu nie ma nic na siłę. Rekrutacja do mławskiej grupy PaT rozpocznie się jesienią, tego roku.
Uczestnicy warsztatów obejrzeli m.in. filmy profilaktyczne, zrealizowane dzięki wsparciu programu PaT oraz fragmenty zarejestrowanego spektaklu mławskiej grupy teatralnej Scena Margines pt. „Bici biją”. Następnie, wszyscy razem, na chodniku przed budynkiem MDK w Mławie, przygotowywali transparenty, zachęcające do zdrowego stylu życia oraz wzajemnej troski. Wszyscy zgromadzeni, punktualnie o godz. 14:00, wykonali wspólny, symboliczny gest Zrywu Wolnych Serc. Ogólnopolska akcja połączyła w ten sposób młodzież w całym kraju.

Organizatorem mławskiego Głosu Profilaktyki była Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Miejski Dom Kultury w Mławie. Zainaugurowana dwa lata temu akcja ma wymiar symboliczny a jej celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz podkreślenie jak ważna jest wspólnota społeczna w walce z zagrożeniami i w trosce o bezpieczeństwo. Poniedziałkowa akcja będzie miała swój ciąg dalszy już 7 czerwca, podczas PARKOWISKA. Na imprezie profilaktyczno – artystycznej, którą poprowadzi JARY OZ pojawią się hasła Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Imprezie, organizowanej przez MDK w Mławie patronuje Komenda Powiatowa Policji w Mławie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB