Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Kierowca - recydywista zatrzymany. Miał ponad 3,40 promila

2015-05-21 14:52:06 (ost. akt: 2015-05-21 15:51:39)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Patrol policji z posterunku w Strzegowie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który chwilę wcześniej zjechał z drogi do rowu. Jak się okazało kierowca już wcześniej stracił prawa jazdy. Tym razem kierował samochodem mając w organizmie ponad 3,40 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę, 20 maja, ok. godz. 20:30 na drodze relacji Sułkowo Polne – Sułkowo Borowe. Zatrzymany to 31- letni Rafał M., mieszkaniec pow. mławskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna kierował samochodem marki Opel Astra. Jadąc w kierunku miejscowości Sułkowo Borowe, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, uszkadzając pojazd. Porzucił samochód w rowie i dalej szedł pieszo. Został zatrzymany chwilę później w Sułkowie Borowym przez interweniujący patrol policji. Jak wykazało badanie, 31- latek miał w organizmie ponad 3,40 promila alkoholu. Okazało się, że nietrzeźwy rekordzista już wcześniej stracił prawa jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany Rafał M. trafił do mławskiego aresztu. Trwają czynności policji.


Kierowanie w stanie nietrzeźwości
– nowelizacja przepisów

W znowelizowanych przepisach zaostrzono sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz dla kierujących, którzy - znajdując się w tym stanie - spowodowali wypadek drogowy (zdarzenie, w którym były osoby zabite lub ciężko ranne). W pierwszej kolejności wydłużono okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów - z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat.
Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości będą musiały się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 



Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa




Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. alka #1739611 | 178.36.*.* 22 maj 2015 06:30

    To wszystko jest za mało dotkliwe dla pijanych kierowców. Kary pieniężne uderzają na ogół w rodzinę, najczęściej w żonę i dzieci. Ogólnie przyjęta winna być zasada PRAC SPOŁECZNYCH NA TERENIE GMINY/MIASTA ZAMIESZKANIA DELIKWENTA W SPECJALNYM, JASKRAWYM KOMBINEZONIE Z NAPISEM "ZA JAZDĘ PO PIJAKU" i na tym koniec kropka. Taka kara byłaby dużo dotkliwsza niż jakakolwiek grzywna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz