Siatkówka. Trzeci wicemistrzowski tytuł Technokabla

2015-05-12 15:50:01 (ost. akt: 2015-05-12 20:35:30)
Zespół Technokabla Szreńsk

Autor zdjęcia: Archiuwm prywatne

Drużyna szreńskiego Technokabla w dniach 25-26 kwietnia uczestniczyła w VI Mistrzostwach Polski Firm i Zakładów Pracy. W mistrzostwach wystąpiło 40 ekip reprezentujących firmy z całego kraju. W tej stawce podopieczni Krzysztofa Kaliszewskiego spisali się bardzo dobrze sięgając po tytuł wicemistrzowski.

Zespoły zostały podzielone na jedenaście grup,. Technokabel trafił do grupy z drużynami z Bydgoszczy, Warszawy i Włocławka. W pierwszej grze szreńszczanie wygrali 2:1 z drużyną z Bydgoszczy, natomiast dwie kolejne pokonali w takim samym stosunku 2:0 i awansowali pewnie do II rundy mistrzostw. Tutaj znalazły się 24 drużyny podzielone na osiem grup. W tej fazie los zetknął drużynę ze Szreńska z zespołami z Łodzi i Poznania. Obydwie potyczki zakończyły się zwycięstwami 2:0 Technokabla. W ćwierćfinale na drodze siatkarzy Krzysztofa Kaliszewskiego stanęła doświadczona i bardzo utytułowana ekipa CERSANITU Krasnystaw, jednak i w tym spotkaniu lepsi okazali się jego podopieczni, zwyciężając w dwóch setach.
W półfinale na drodze szreńszczan stanął zespół gospodarzy – MONO CIOS Toruń. Był to najbardziej zacięty i emocjonujący mecz rozegrany przez szreńskich zawodników. Po przegranym pierwszym secie, w dwóch następnych okazali się lepsi i tak jak w poprzednich dwóch edycjach mistrzostw w Kołobrzegu (2013) i w Częstochowie (2014) awansowali do finału. W nim rywalem Technokabla był KOLREX Koluszki. Decydujący dla końcowych losów pojedynku okazał się pierwszy set, minimalnie przegrany w stosunku 19:21. W drugiej odsłonie rywale znów byli górą i to oni zdobyli złote medale. TECHNOKABEL po raz trzeci z rzędu zakończył mistrzostwa na drugim miejscu. - To był bardzo trudny turniej w ciągu dwóch dni rozegraliśmy 8 meczów, w sumie 18 setów z czego 11 w drugim dniu zmagań – mówi opiekun szreńskiego zespołu, Krzysztof Kaliszewski. Zawodnik Technokabla, Jan Kanowski zdobył indywidualną nagrodę dla najlepszego atakującego imprezy.