środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Mława. Jeszcze raz do urn w okręgu nr 3

2015-04-29 09:57:24 (ost. akt: 2015-04-29 10:00:00)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Ponowne wybory do Rady Miasta Mława w okręgu nr 3 odbędą się w niedzielę 31 maja. Mandat radnego Wojciecha Krajewskiego (PiS) został wygaszony, co jest konsekwencją postanowienia Sądu Apelacyjnego w Łodzi z 10 marca b.r.

Mławianie z okręgu nr 3 do urn wybiorą się jeszcze raz. Przypomnijmy, że w tym okręgu liderami w ubiegłorocznych wyborach do rady miasta byli Wojciech Krajewski, który uzyskał 182 głosy oraz Marian Wilamowski (KWW Sławomira Kowalewskiego), który zdobył tylko jeden głos mniej od Krajewskiego. W listopadowych wyborach samorządowych w okręgu nr 3 poza Krajewskim i Wilamowskim startowała jeszcze dwójka innych kandydatów: Kazimierz Smoliński (KWW Mława 2014) i Grażyna Piwowarska (KWW Wspólnota Mławska). W powtórzeniu wyborów 31 maja, o ile któryś komitet nie zrezygnuje, weźmie udział cała czwórka. Protest wyborczy dotyczący wyborów w tym okręgu złożyła pełnomocnik wyborczy KWW Sławomira Kowalewskiego Grażyna Kujawska. Jak informowała naszego dziennikarza w grudniu ub. r., zostały odkryte uchybienia. Jedno z nich miało polegać na niebilansowaniu się ilości kart wyborczych. Ponadto trzy karty z głosem oddanym na Wilamowskiego nie miały pieczęci Państwowej Komisji Wyborczej. - Zgodnie z prawem takie głosy są nieważne, ale tylko wtedy, gdy jest zachowana zgodna z protokołem i kodeksem wyborczym kolejność wykonywania czynności przez komisję. W tym przypadku ta kolejność nie była zachowana. Komisja nie rozdzieliła najpierw głosów nieważnych od ważnych, a powinna to zrobić – objaśniała Kujawska. Sąd Okręgowy w Płocku decyzję w tej sprawie wydał 16 grudnia. Postanowił unieważnić wybory w okręgu nr 3. Sąd uznał, że doszło do tak dużych uchybień i nieprawidłowości, że na tej podstawie należało unieważnić wybory. Jednak to orzeczenie nie było prawomocne. 19 stycznia radny miejski Wojciech Krajewski złożył zażalenie na orzeczenie Sądu Okręgowego w Płocku, stwierdzające wygaśnięcie jego mandatu. Jak poinformował rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Łodzi Piotr Feliniak, 10 marca Sąd Apelacyjny w Łodzi w wydziale I cywilnym rozpatrzył tę sprawę, oddalając zażalenie i podtrzymując decyzję Sądu Okręgowego w Płocku. SA nakazał ponowne przeprowadzenie wyborów w okręgu nr 3. Bartos

[b]Ulice należące do okręgu nr 3:

Tekli Bądarzewskiej, Ceglana, Ciasna, Dworcowa, Fortepianowa, Gdyńska, Gitarowa, Grzybowa, Krótka, Ligi Obrony Kraju, Łączna, Mała, Stanisława Moniuszki, Niecała, Niska, Stefana Batorego, Tadeusza Sygietyńskiego, Karola Szymanowskiego, Turystyczna, Żuromińska, Żwirowa.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Piskorz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB