środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Kolarstwo. Mazovia MTB Marathon

2015-04-25 12:54:56 (ost. akt: 2015-04-25 12:58:41)

Podziel się:

Kolarze przełajowcy zainaugurowali sezon 2015 w Legionowie, gdzie rozegrany został pierwszy wyścig z cyklu Mazovia MTB Marathon. Startowało 1248 zawodników z 153 klubów.

Udany start zanotowali mławscy kolarze. Najliczniejsza grupa wystartowała na trasie Mega (46km). Najwyżej sklasyfikowany był Bartosz Grędziński (w okresie zimowym miał przerwę spowodowaną kontuzją), jeżdżący aktualnie w grupie Retro Rowery Duda Team. W kategorii Open uplasował się na 13 miejscu (w M- 1 zajął 7 miejsce). W tym sezonie zmienione zostały kategorie wiekowe. Na 30 miejscu finiszował Wiesław Tadrzak, w kat. M- 5 zajął 1 miejsce. W drugiej setce finiszowali Łukasz Rykowski (157 miejsce, w M- 1 20 miejsce) i Wojciech Szczepański (158 m. i 50m w M- 3). Na dalszych miejscach uplasowali się: Michał Biranowski (213 i M- 1 23), Bartosz Pawłowski (295 i M- 1 24), Mirosław Suszek (350 i M-3 105). W wyścigu Giga (70km) Łukasz Langowski zajął 95 miejsce w Open i 7 miejsce w M- 1. W wyścigu Fit (23km) Paula Hinczewska zajęła 14 miejsce i w kat. K- 1 była druga, Bartosz Stryjewski sklasyfikowany w Open na 24 miejscu i w kat. M- 0 zajął 3 miejsce. W wyścigu Hobby Jan Stryjewski zajął 9 miejsce, w M-3 był drugi.
W klasyfikacji drużynowej prowadzi zespół Bartosza Grędzińskiego, Tempo Mława plasuje się na 25 miejscu. ZB