Zawkrze utrzymało się w III lidze

2015-04-25 12:38:18 (ost. akt: 2015-04-25 12:53:40)
Iskra Volley Zielona- Zawkrze 0:3 (20, 24, 16)
Zawkrze- Powsinek Wilanów 1:3 (25, - 24, -17, -25)

Iskra Volley Zielona- Zawkrze 0:3 (20, 24, 16) Zawkrze- Powsinek Wilanów 1:3 (25, - 24, -17, -25)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Siatkarze Zawkrza zapewnili sobie utrzymanie w rozgrywkach trzeciej ligi. Stało się tak, dzięki zwycięstwu 3:0 w Żurominie nad Iskrą Volley Zielona. Podopieczni Szymona Zejera przystąpili do meczu, który rozegrano w piątek 17 kwietnia, bardzo zmobilizowani.

Od samego początku mławska drużyna popełniała niewiele błędów co zaowocowało pewną wygraną w pierwszym secie do 20. W drugiej odsłonie Zawkrze zagrało słabiej, jednak w decydującym momencie potrafiło przechylić szalę na swoją korzyść. Trzecia partia to popis graczy z Mławy, którzy górowali nad rywalem w każdym elemencie. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty Zawkrze zapewniło sobie na kolejkę przed końcem utrzymanie w trzeciej lidze. W sobotę 18 kwietnia nasi siatkarze rozegrali ostatni mecz w tym sezonie z Powsinkiem Wilanów. Po wygraniu pierwszego seta przez Zawkrze, później w poczynania mławian wkradło się zbyt duże rozluźnienie. Goście to wykorzystali i sięgnęli po komplet punktów.
Zawkrze: Borowski, Szwęch, Kowalczyk, Sadowski, Cichowski, Rybka, Gołyński (libero) oraz Gruźlewski, Włodarski, Frankowski, Trzciałkowski.