2015-04-16 10:45:22 (ost. akt: 2015-04-16 10:51:18)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

W najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarze Korony broniący się przed spadkiem pokonali na wyjeździe Nadnarwiankę Pułtusk, podopieczni Adama Fedoruka tylko zremisowali na własnym boisku z Olimpią Warszawa.

Mławianka-Olimpia W- wa 0:0

Zespół Mławianki w rozgrywkach IV ligi nie spisuje się najlepiej. Kolejne rozczarowanie na boisku w Mławie. W pierwszej części gry Mławianka miała optyczną przewagę, ale nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe. Odnotować jedynie należy strzał z linii pola karnego Karola Podlińskiego obroniony przez bramkarza. W drugiej połowie najlepszej okazji nie wykorzystał Mateusz Romachów, który w sytuacji sam na sam z golkiperem próbował go przelobować, ale zrobił to zbyt słabo. Po 23 kolejce nasz zespół zajmuje odległe 10 miejsce w tabeli. Przed rozpoczęciem sobotniego meczu drużyna i kibice uczcili minutą ciszy pamięć zmarłej matki, zasłużonego piłkarza mławskiego klubu Mariusza Walczaka.
Mławianka: Gatyński- Radziszewski, R. Wróblewski, Brzozowski (55' Romachów), Dąbkowski, Drzewiecki, Łukaszewski, Masiak (59' Mateusz Stryjewski), J. Wróblewski, Ł. Wróblewski (78' Walczak), Podliński.

Nadnarwianka- Korona Szydłowo 1:4

Zespół Korony od początku spotkania zagrał wzmocnioną defensywą, podopieczni Włodzimierza Gorczycy zabezpieczyli grę w defensywie ograniczając się do gry z kontry. To ustawienie dało pozytywny efekt, w 32' po jednej z kontr dokładnie obsłużony przez Sowińskiego, Wodzyński wyprowadza zespół Korony na prowadzenie. W 42' Bartnikowski podwyższa wynik po zagraniu Podlewskiego. W 69' Nadnarwianka zdobywa kontaktowego gola. Szybka riposta podopiecznych Włodzimierza Gorczycy, w 72' Podlewski po przejęciu piłki na swojej połowie ograł po drodze kilku zawodników, w tym bramkarza i strzelił do pustej bramki. W 86' pierwszą bramkę dla Korony zdobył Kamil Rutkowski po dośrodkowaniu Lemanka. W 90' znakomitej okazji w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Kacper Małecki, strzelił nad poprzeczką. Po tym zwycięstwie zespół Korony awansował na 15 miejsce w ligowej tabeli.
W najbliższą sobotę 18 kwietnia o godz 16.00 w Szydłowie dojdzie do pojedynku derbowego z Mławianką.
Korona: Węgierski- Kowalski, Cybulski, Wodzyński, Kieczmer, Walasiński (80 Rutkowski)- Sowiński (60 Lemanek), Karpiński, Głowacki (86 Jakubiak), Bartnikowski (46 Małecki), Podlewski.

Pozostałe wyniki 23 kolejki:
Wkra- Wisła II 0:2, Błękitni G.- Ostrovia 3:0, Narew- Huragan 0:1, Ciechanów- Łomianki 1:2, Bug- Bzura 1:0, Mazovia- Błękitni R. 2:3, Przasnysz- Skra 7:0.

Makowianka- Wieczfnianka 1:1

Zespół Wieczfnianki rozegrał dobre spotkanie na wyjeździe z zespołem Makowianki. Trener Wieczfnianki Jarosław Szmyt z gry był zadowolony, jednak wynik spotkania powinien być korzystniejszy dla naszego zespołu. W pierwszej połowie nie wykorzystali sytuacji pod bramką Makowianki Michał Dąbrowski, Hubert Lemanek i Marcin Dziubiński. W 60' gospodarze po naszych błędach w defensywie zdobywają prowadzenie. W 90' po dośrodkowaniu Lemanka, Dariusz Borzym strzałem głową doprowadził do remisu. Wieczfnianka nadal zajmuje 8 miejsce w ligowej tabeli.

Pozostałe spotkania 20 kolejki:
Boruta- Rzekunianka 6:0, Orzyc- Pełta 1:3, Żbik- Tęcza O. 3:0, Troszyn- Tęcza ł. 0:3, Iskra- Sona 2:7, Korona O.- Wkra B. 1:2, Mazowsze- Wkra S. 0:1.

Podział punktów w Strzegowie
W Strzegowie miejscowy GKS podejmował wicelidera rozgrywek w klasie A Żaka Szreńsk. W 5' po zagraniu piłki przez Zbyszka Kalinowskiego do wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Rybickiego, który plasowanym strzałem pokonał bramkarza GKS. W 29' Sebastian Lubiński strzelił, ale piłka wylądowała w bocznej siatce. W 35' dośrodkowanie z rzutu rożnego Cezarego Czernika, strzał Szpindy z linii bramkowej wybił obrońca GKS. W 69' dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Majewskiego i formalności dopełnił Michał Kruszewski, strzelając wyrównującego gola. Zespół Żaka nadal jest wiceliderem, GKS plasuje się na 7 miejscu.
GKS Strzegowo- Żak Szreńsk 1:1

Tamka wiceliderem

Na boisku w Lipowcu K. doszło do spotkania derbowego, podopieczni Bartosza Pszczółkowskiego podejmowali zespół Tamki Dzierzgowo ( po rundzie jesiennej sklasyfikowany był najwyżej z naszych zespołów). Podopieczni Jacka Szypulskiego zainkasowali komplet punktów. Wszystkie bramki dla Tamki wpadły po stałych fragmentach. W 6' prowadzenie zdobyli po wrzucie z autu Dymkowskiego, gospodarze pakują piłkę do swojej bramki. W dwie minuty później kontra w wykonaniu gospodarzy, po wrzutce w pole karne Adam Juszczyk w zamieszaniu pod bramką Tamki doprowadził do remisu. W drugiej połowie po wrzucie z autu Michalaka, Zbysiński zdobywa prowadzenie dla Tamki. Gospodarze po golu samobójczym doprowadzają do wyrównania. Wynik korzystny dla Tamki ustalił Jacek Szypulski, po wrzucie z autu Michalaka. Po tym zwycięstwie zespół Tamki jest wiceliderem.

GKS Lipowiec- Tamka Dzierzgowo 2:3
Konopianka- Mławianka 3:0 v.o.

Mławianka na wyjeździe

Piłkarze Mławianki zagrają w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa mazowieckiego. Będzie nim ekipa rezerw Mazovi Mińsk M. Spotkanie Mławianki z rezerwami Mazovi odbędzie się 15 kwietnia w Mińsku M. Podopieczni Adama Fedoruka awans do 1/8 finału zapewnili sobie wygrywając rozgrywki pucharu CO O Z P N. W finale mławianie pokonali 3:1 CK Troszyn. Najbliższy rywal biało-zielonych – drugi zespół Mazovi Mińsk M., był rewelacją rozgrywek pucharowych w okręgu siedleckim. Występujący na co dzień w A-klasie mińszczanie w finale rozbili 5:0 Zryw II Sobolew.