2015-03-12 08:56:40 (ost. akt: 2015-03-12 08:57:30)
Wyróżnieni tenisiści mławskiego Grand Prix

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

Dobiegły końca zmagania w ramach Grand Prix w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora M O S i R w Mławie. W ostatnim turnieju triumfował Adam Okoński, jednak lider klasyfikacji Hubert Pożarowszczyk był tuż za nim, dzięki czemu zwyciężył w całym cyklu.

Turniej finałowy rozegrano w sobotę 28 lutego. Podobnie jak tydzień wcześniej Hubert Pożarowszczyk dość szybko przegrał z najstarszym zawodnikiem Grand Prix, Franciszkiem Dąbkowskim, przez co musiał o końcowy triumf walczyć po lewej stronie drabinki. Jego najgroźniejszy konkurent, Okoński nie miał problemów z przebrnięciem przez kolejne rundy, w finale pokonał Sosnowskiego. Takie rozstrzygnięcie dawało nadzieję Okońskiemu na zwycięstwo w całym cyklu. Żeby tak się stało Pożarowszczyk musiał zająć miejsce piąte lub dalsze. Lider klasyfikacji generalnej nie zmarnował szansy i w drodze do drugiej lokaty w sobotnich zawodach pokonał m.in. Krajewskiego, Łączyńskiego, a w decydującym pojedynku Sosnowskiego. Pożarowszczyk tym samym utrzymał przewagę, choć stopniała ona na koniec do 20 punktów. Na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Łączyński. W kategorii do lat 15 bezsprzecznie najlepszy był Łukasz Jaroszewski, który triumfował we wszystkich siedmiu rozegranych turniejach.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez mławski MOSiR. W niedzielę 15 marca o godz. 10.00 w MHS rozegrany zostanie turniej deblowy, dla najlepszych przewidziane nagrody pieniężne. ZB