Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Mikrowsparcie 2015 – MDK czeka na wnioski

2015-03-12 08:49:38 (ost. akt: 2015-03-12 08:53:20)
Z Mikrowsparcia na wydanie płyty skorzystał m.in. Jacek Mianowski

Z Mikrowsparcia na wydanie płyty skorzystał m.in. Jacek Mianowski

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Rusza kolejna edycja programu Mikrowsparcie. Zainteresowani wnioski mogą składać do końca marca. Osobom lub grupom chcącym skorzystać z dotacji na działalność artystyczną lub obywatelską MDK proponuje najpierw warsztaty.

Dzięki wsparciu finansowemu z Miejskiego Domu Kultury mieszkańcy naszego miasta mogą realizować swoje inicjatywy artystyczne lub obywatelskie. W tegorocznej edycji nie mogą wziąć udział osoby lub grupy, które skorzystały ze wsparcia w roku 2013 i 2014. W tym roku komisja oceniająca wnioski chce premiować przede wszystkim działania nowatorskie, kreatywne i nieszablonowe przedsięwzięcia. Mile widziane będą projekty o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym, zachęcające do alternatywnych form spędzania czasu, a także do zaangażowania w działania na rzecz środowiska lokalnego. Premiowane mają być również przedsięwzięcia promujące nasze miasto.

Mile widziana
młodzież

Wnioskować o dofinansowanie mogą prywatne osoby oraz grupy nieformalne. W tym roku organizatorzy zapraszają do składania wniosków także młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Ich pomysły na ciekawe inicjatywy kulturalne będą traktowane priorytetowo. Wnioski trzeba złożyć nie później niż 31 marca (do godz. 16.00). Formularze wraz z regulaminem konkursu są dostępne na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury w Mławie (www.mdkmlawa.com.) Każdy kto chce napisać wniosek, ale nie wie jak to zrobić, będzie mógł się tego nauczyć. W dniach 26 i 27 marca 2015 odbędą się warsztaty pisania wniosków. Wszystkich zainteresowanych konsultacjami i szkoleniem z zakresu planowania i projektu wniosku do III edycji Mikrowsparcia dom kultury prosi o wcześniejszy kontakt i zgłoszenie swojego udziału w sekretariacie pod nr telefonu 23 654 35 85. W poprzednich dwóch edycjach maksymalnie można było otrzymać, podobnie jak w tegorocznej edycji - do 2,5 tys. zł. Przy takiej pomocy powstawały już tomiki wierszy, wydawano płyty, organizowano wystawy i spotkania z poetami. Jednym z ciekawszych projektów drugiej edycji był pomysł nieformalnej grupy „Mława miasto zabytkowe”. Zaprezentowała ona wystawę plenerową „Mława 100 lat temu – inne czasy, miasto, inni ludzie”. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem mławian.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB