Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

„Rekiny Futbolu 2015”

2015-03-10 14:55:46 (ost. akt: 2015-03-10 14:57:00)

W dniach 6- 8 marca na mławskich obiektach sportowych rozgrywane były VI Mistrzostwa Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Halowej Piłce Nożnej „Rekiny Futbolu 2015”. Startowało blisko 400 harcerzy z Warszawy, Krakowa, Torunia, Łodzi, Radomska, Radomia.

Ceremonia otwarcia i losowanie grup odbyło się w PSM, poprowadzili Emilia Kaczmarska i Tomasz Wiśniewski. Otwarcia zawodów dokonał Komendant Chorągwi Mazowieckiej hm Michał Bagiński. Ceremonię otwarcia uświetnił występ Football Freestyle w wykonaniu grupy R- Style z Gliwic. W sobotę na obiektach sportowych MHS, I LO i ZS nr 2 rozegrane zostały eliminacje w grupach celem wyłonienia półfinalistów. Dla uczestników turnieju rozgrywane były imprezy towarzyszące. W piątkowy wieczór rozegrany został Turniej FIFA 2015, startowało 16 zespołów. W turnieju zwyciężył zespół Manchester City z Radomska (Piotr Jaworski- Natan Banasiak). Na trzecim miejscu uplasował się zespół z Szydłowa (AS Monaco) w składzie: Sebastian Rydzewski- Krystian Gregorek. W sobotę rozegrany został Turniej Turborekin, w którym startowało 30 zawodników. Uczestnicy musieli spróbować swoich sił w siedmiu próbach. Zwyciężył Michał Ostrowski (ZHP Golub- Dobrzyń). Trzecie miejsce zajął Nataniel Żółtowski (ZHP Mława).
Turniej Street Soccer rozegrany został w 3 kategoriach wiekowych: W kategorii dziewcząt 2 miejsce zajęła drużyna Mefekingi ZHP Mława (Magda Kołecka i Ola Królikowska), 3 miejsce Barbara Pstrągowska- Kamila Kłobucka z tej samej drużyny.

Kategoria męska 10- 16 lat:
1. Daniel Nowacki- Sebastian Rydzewski- Berdysze (ZHP Mława)
2. Piotr Ozimina- Nataniel Żółtowski- Mławianka (ZHP Mława)

Kategoria Open:
1. Kamil Chmielewski- Marcin Welsand (ZHP Mława)

Turniej piłki nożnej:

Kat. dziewcząt 10- 15 lat:

W tej kategorii rywalizowało 8 zespołów, w tym trzy mławskie zespoły. Z Mławy do półfinału awansowały Jungi Żeńskie I, które w półfinale przegrały po rzutach karnych z Czeneką II. W spotkaniu o 3 miejsce przegrały 0:1 z Magmy.
1. Czeneka II (ZHP Wołomin)
2. Gwiazdy (ZHP Radomsko)
3. Magmy (ZHP Radomsko)
4. Jungi Żeński (ZHP Mława)

Kat. dziewcząt Open:

W tej kategorii rywalizowało 6 zespołów, do fazy półfinałowej awansowały harcerki z Szydłowa. Mafekingi w półfinale pokonały po rzutach karnych Czenekę IV. W finałowym pojedynku pokonały po bramkach Magdy Kołeckiej i Oli Królikowskiej zespół Czeneka III.

Kat. chłopców 14- 16:

W tej kategorii do fazy półfinałowej zakwalifikował się zespół Mławianki. W półfinale pokonali po rzutach karnych Wściekłe Pięści Węża. W spotkaniu finałowym ulegli 0:5 Czarnym Stopom.